Festival UNITED city v Českých Budějovicích

UNITED

Spolupráce organizátorů vsetínského festivalu UNITED a českobudějovických křesťanských společenství pokračuje druhým rokem. Postupně jsou uveřejňováni hosté z řad hudebníků a řečníků, kteří se na společně připravované jednodenní akci UNITED city představí návštěvníkům. Pořadatelé zvou na koncerty různých hudebních stylů, chvály, semináře na aktuální témata, workshopy, divadelní představení, službu poradenství a modliteb.

Číst dál...

Hlavním zahraničním hostem jarního festivalu UNITED city je Baruch Sanchez

UNITED city

V letošním roce připravili organizátoři festivalu UNITED společně s místním týmem v Českých Budějovicích akci nazvanou UNITED city. Na jednodenní festival dorazilo na 700 lidí, včetně vystupujících a realizačního týmu. Tím se podařilo splnit cíle, kterými jsou vytvořit prostor pro setkání mladých lidí, sdílení křesťanského poselství a podporu spolupráce místních církví. Proto se obě strany rozhodly ve spolupráci pokračovat a uspořádat stejnou akci také v roce 2024.

Číst dál...

Zpěvačka Lenka Graf vystoupila s Jaroslavem Svěceným na festivalu Klášterecké hudební prameny

festival

Jaroslav Svěcený stál u zrodu a dramaturgie mnoha dnes již úspěšných festivalů, například Smiřické svátky hudby, Klášterecké hudební prameny, pražské Tóny Chodovské tvrze, Kocianovo Ústí nebo Jihočeské Nové Hrady. Rodák z Hradce Králové je jedním z nejvýznamnějších a nejznámějších současných českých houslistů. Na začátku července proběhl už 19. ročník Kláštereckých hudebních pramenů, kam již tradičně pozval rodinnou přítelkyni sopranistku Lenku Graf.

Číst dál...

Letošní festival Knižní lázně nabídne prožitek „literárního wellbeingu“

Knižní lázně

Již počtvrté bude letos pečovat o duševní zdraví svých návštěvníků formou „literárního wellbeingu“, tedy příjemně stráveného času ve společnosti knih, festival Knižní lázně. Třídenní letní akce pojatá jako setkání malých knižní nakladatelů, knihkupců a čtenářů oživí od 21. do 23. července kolonádu Maxima Gorkého v Mariánských Lázních. Ambasadory letošního ročníku jsou herečka Barbora Seidlová a spisovatel a básník Petr Borkovec. Jako hosté letošních Knižních lázní se představí například spisovatelka a novinářka Magdaléna Platzová, básník Radek Malý, knižní influencerka Karolína Zoe Meixnerová či spisovatel Jindřich Mann-Aškenazy. Organizátoři festivalu reagují i na úmrtí spisovatele Milana Kundery a připomenou jeho dílo formou diskuse s novinářem Petrem Fischerem.

Číst dál...

Strana 1 z 18

susenky