Hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní letos v novém termínu oznamuje kompletní program

Trnkobraní

Kompletní program oznamuje jediný hudebně-švestkový festival v České republice Vizovické Trnkobraní, který se letos koná v novém termínu v pátek a sobotu 23. a 24. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína. Fanoušky švestkových oslav letos v pátek rozproudí Rybičky 48 nebo No Name, v sobotu Divokej Bill, Tublatanka, Tomáš Klus nebo Anna K. a další interpreti a kapely. Trnkobraní letos svým návštěvníkům nabídne několik novinek – travnatou odpočinkovou zónu, doprovodný program se stand-up vystoupením Tomáše Matonohy či Lukáše Pavláska, moderaci knedlíkové soutěže v podání Libora Boučka a v neposlední řadě novou značku piva.

Číst dál...

Festival UNITED city v Českých Budějovicích

UNITED

Spolupráce organizátorů vsetínského festivalu UNITED a českobudějovických křesťanských společenství pokračuje druhým rokem. Postupně jsou uveřejňováni hosté z řad hudebníků a řečníků, kteří se na společně připravované jednodenní akci UNITED city představí návštěvníkům. Pořadatelé zvou na koncerty různých hudebních stylů, chvály, semináře na aktuální témata, workshopy, divadelní představení, službu poradenství a modliteb.

Číst dál...

Hlavním zahraničním hostem jarního festivalu UNITED city je Baruch Sanchez

UNITED city

V letošním roce připravili organizátoři festivalu UNITED společně s místním týmem v Českých Budějovicích akci nazvanou UNITED city. Na jednodenní festival dorazilo na 700 lidí, včetně vystupujících a realizačního týmu. Tím se podařilo splnit cíle, kterými jsou vytvořit prostor pro setkání mladých lidí, sdílení křesťanského poselství a podporu spolupráce místních církví. Proto se obě strany rozhodly ve spolupráci pokračovat a uspořádat stejnou akci také v roce 2024.

Číst dál...

Zpěvačka Lenka Graf vystoupila s Jaroslavem Svěceným na festivalu Klášterecké hudební prameny

festival

Jaroslav Svěcený stál u zrodu a dramaturgie mnoha dnes již úspěšných festivalů, například Smiřické svátky hudby, Klášterecké hudební prameny, pražské Tóny Chodovské tvrze, Kocianovo Ústí nebo Jihočeské Nové Hrady. Rodák z Hradce Králové je jedním z nejvýznamnějších a nejznámějších současných českých houslistů. Na začátku července proběhl už 19. ročník Kláštereckých hudebních pramenů, kam již tradičně pozval rodinnou přítelkyni sopranistku Lenku Graf.

Číst dál...

Strana 1 z 18

susenky