Bungee jumping

Bungee jumping

Adrenalinových zážitků je na světě opravdu hodně. Některé nám jsou méně příjemné, některé zase více. Pokud se o vyplavení adrenalinu postará sport, je rozhodně o co stát. Bungee jumping je poměrně známým a rozšířeným adrenalinovým sportem, který dnes provozuje řada lidí.

Nemusí se jednat pouze o jednorázový skok, který si natočíte a už ho nezopakujete. Jsou mezi námi i tací, pro něž se stává zábavou a skočí si klidně vícekrát do roka. Ideálním obdobím je hlavně léto, kdy je na to krásné počasí a člověk se cítí nabit energií.

Nejčastěji se skáče z mostů

Jaká je pro vás představa absolutní volnosti? Někteří se rozhodnou ho vyzkoušet právě pro pocit volného pádu, jiní vyhledávají pocit strachu a někteří zkrátka chtějí vyzkoušet něco nového. Pokud si to rádi představujete nebo se vám o létání zdají sny, možná potom ve skrytu duše opravdu toužíte i ve skutečnosti. Bungee jumping se provozuje na mnoha lokalitách, ale je vhodnější ho s předstihem vyhledat.
Při bungee jumpingu se skáče z mostů, což je asi nejčastější varianta. Výjimkou však nejsou ani jeřáby či dokonce vysílače. Nicméně pokud jste někde na dovolené v blízkosti podhradí Zvíkova nebo třeba v Chomutově, skočte si bungee jumping, který je za odborného dohledu poměrně bezpečným sportem. Po ČR je lokalit mnohem více, bungee jumping si lze vyzkoušet například i u Máchova jezera.

Mechanismus bungee jumpingu

Lano je ukotveno za nohy nebo k hrudníku. Ani nevíte, jak se to stalo, ale najednou jste se po odpočítávání rozhodli skočit. Letíte vzduchem a pár metrů nad zemí vás lano vymrští zase nahoru. Užíváte si tak houpavého pocitu štěstí a víte, že vaše odhodlání podpořila odvaha, která zvítězila nad strachem.

Nahoře na mostě na vás čekají vaši známí a rodina, kteří vám už mávají s kamerou. Den předtím jste sice prožívali stavy, že svůj skok zrušíte, ale nahoře na plošině před samotným skokem se nervozita rozplynula jako pára nad hrncem. Pro ten stav beztíže to rozhodně stálo za to. Pro toho, kdo nemá rád skok střemhlav, může vyzkoušet i úvaz za hrudník. Výhodou je, že po dohoupání visí vsedě. Pro větší pocit bezpečí je lepší skákat po hlavě po předu, než pozadu. Nicméně nevědět chvíli, kam padáte, má také něco do sebe.

Bungee jumping má svá rizika a vyplatí se ho podstupovat jen za doprovodu zkušených instruktorů,

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.