Festival UNITED city v Českých Budějovicích

UNITED

Spolupráce organizátorů vsetínského festivalu UNITED a českobudějovických křesťanských společenství pokračuje druhým rokem. Postupně jsou uveřejňováni hosté z řad hudebníků a řečníků, kteří se na společně připravované jednodenní akci UNITED city představí návštěvníkům. Pořadatelé zvou na koncerty různých hudebních stylů, chvály, semináře na aktuální témata, workshopy, divadelní představení, službu poradenství a modliteb.

Daniela Hurtová, ředitelka festivalu, k zastoupení místních umělců uvádí: „Jsem ráda, že kromě zahraničních hudebních hostů dostávají v letošním roce velký prostor účinkující z jižních Čech. Zastoupí řadu žánrů jako je worship v rockovém stylu, pop, indie-folk a klavírní recitál. Kombinace známých i méně známých jmen dává na festivalu prostor k růstu a rozvoji, který na křesťanské hudební scéně velmi vítáme.“

Z místních umělců se představí klavíristka Michaela Kadlecová, písničkář Petr Wohlgemuth, worshipová skupina Slices of Hope a rocková kapela Trinity Worship Band. Ze Slovenska přijede formace Tow Meot. Čtveřice rapperů do svých textů promítá osobní životní příběhy, slova povzbuzení a vyjadřuje se k aktuálním tématům. Dalším ze zahraničních hostů je americký hudebník Baruch Sanchez, který na festivalu představí své nové album. Baruch v minulosti spolupracoval se zpěvačkami Kim Walker-Smith, Brooke Ligertwood a kapelou Hillsong.

united city koncert 1

Hlavním řečníkem akce je kazatel David Novák, který dále povede seminář Jak na nejistotu a strach. Psychoterapeutka Hana Polívková připravuje seminář o sebepoškozování a jáhen Vojtěch Razima propojí spiritualitu s pohybem a sportovními výkony. Dalšími body programu jsou taneční workshop a workshop o sdílení víry, který povede Alena Lupton.

V loňském roce na festival UNITED city dorazilo na 700 lidí, včetně vystupujících a členů realizačního týmu. Letošní ročník se uskuteční v sobotu 20. dubna 2024 v prostorách Kulturního domu Vltava v Českých Budějovicích. Aktuality a další informace ohledně příprav jsou zveřejňovány na internetových stránkách www.festivalunited.cz a na profilu sociální sítě Facebook. Na internetových stránkách je umístěn archiv nahrávek seminářů z předchozích ročníků a odkazy na podcastové platformy. Dále zde probíhá předprodej vstupenek. Předprodej vstupenek za nejnižší cenu končí na konci února.

Organizační tým kromě dubnové akce připravuje letní třídenní festival UNITED. Ten se uskuteční od čtvrtka 22. 8. do soboty 24. 8. 2024 ve Vsetíně.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.