Malý byt? Žádný problém! Známe 3 triky, jak ho využít na maximum

Známe 3 triky, jak ho využít na maximum

Když jste se do něj stěhovali, zdál se vám romanticky útulný. Dnes už vám nestačí, ale stěhování není v plánu? Potřebujete si v garsonce vytvořit vlastní kout a trochu soukromí? Máme pro vás super tipy!

 

Originální příčka bez stavebních prací

Někdy stačí jen vytvořit malou příčku, která byt rozdělí. Stavební úpravy ale často nepřicházejí v úvahu – zvlášť, pokud bydlíte v podnájmu. Pak můžete byt rozdělit například pomocí nábytku, ale ten jaksi nepropouští světlo a zbytečně vám z jinak světlého bytu vytvoří temnou kobku.

I tato situace má řešení. Napadlo vás někdy pořídit si třeba terárium pro agamu? Nebo okázale vysoké akvárko? Terária a akvária můžete umístit na vyšší komodu a vytvořit tak originální příčku, která byt nezatemní a naopak do něj vnese příjemnou atmosféru.

Tip: Můžete být kreativní a pořídit si třeba terárium pro želvy či jiné exotické tvory, vylepšit ho přírodními dekoracemi, 3D pozadím do terária a dalšími vychytávkami, které z něj vytvoří malé umělecké dílo. A pokud si nevíte rady, jak na to, mrkněte na akvamex.cz, kde najdete vše, co budete potřebovat.

Variabilní řešení za pár korun

Bydlíte v malém bytě? Paraván ve vašem arzenálu rozhodně nesmí chybět. Je praktický, variabilní a jeho pořízení vás bude stát zanedbatelnou částku. Ať už zvolíte stylovou dřevěnou, ratanovou nebo třeba papírovou variantu, paraván se vám rozhodně bude hodit v mnoha různých situacích.

Když přijde návštěva a vy budete chtít oddělit postel od zbytku místnosti. Když si budete chtít vytvořit útulný pracovní kout. Když budete potřebovat dočasně rozdělit prostor a vytvořit dojem, že vaše garsonka má více obytných sekcí. Paraván zkrátka využijete každý den. A můžete ho neustále přemisťovat!

Využijte každý metr. I ten do výšky!

Pár metrů čtverečních vám chybí ke štěstí? Pak je třeba využít všechen prostor, který se naskytne. Pokud máte v bytě alespoň běžně vysoké stropy, můžete si pořídit zvýšené postele nebo pohovky, pod kterými se vytvoří prostor ideální pro stůl nebo třeba malý gauč. Na okraje zvýšené postele můžete umístit závěs a vytvořit si tak svůj vlastní kousek soukromí. Ale nezapomeňte na kvalitní osvětlení – bez toho se se svém bunkru neobejdete.

Jaké triky využíváte?

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.