Chystáte se do Egypta? Na co se připravit, kolik stojí vízum a jaké si vzít peníze?

Egypt

Egypt je vyhledávanou destinací, která vám lidově řečeno nabídne za málo peněz, hodně muziky. Přečtěte si, na co je třeba myslet, abyste si dovolenou maximálně užili.

Pokud máte Ultra All Inclusive budete doslova nadšeni tím, co všechno si pro vás připraví tamní resorty. Především z pohledu kvality ubytovacích služeb, gastronomie a celkového servisu. Jestliže se do této země chystáte poprvé a nejste dostatečně znalí místních poměrů, seznámíme vás s tím nejzákladnější, co byste rozhodně neměli podceňovat.

Pas, vízum a měna

Vše začíná platnými doklady, potažmo pasem. Na ten v žádném případě nezapomeňte, protože bez něj by vás nevpustili do země. Jeho platnost by měla být alespoň šest měsíců od data návratu z Egypta. To je také poměrně zásadní údaj.

Co se týče víza do Egypta, je spojeno s mírným poplatkem. Ten je obvykle hrazen na letišti, kde přistanete, ať už je to Hurghada, Káhira nebo Marsa Alam. Výše tohoto poplatku je pro rok 2017 stanovena na 25 amerických dolarů na osobu.

S tím zároveň souvisí pravděpodobně další otázka, jakou měnu do Egypta? Oficiální měnou v této zemi je egyptská libra, jež představuje zhruba 1,3 násobek české koruny. Je ale pravdou, že ve většině lokalit od vás místní obyvatelé přijmou právě americké dolary. Takže ideální je kombinace obojí měny.

Pozor na zažívací problémy

Egypt je vyhlášený svou Faraonovou pomstou. Tak je totiž označován průjem, který můžete chytit nejenom vlivem jiného prostředí na tomto kontinentu, ale také díky menším nárokům na hygienu. Pozor na průjem v Egyptě by si měl dát opravdu každý. Důležité je ale zmínit, že na tyto zažívací obtíže zabírají především jejich léky související s průjmem. Pokud budete dodržovat hygienické zásady, nic vás nepotká, popřípadě se všeho zbavíte velice rychle.

Nepodceňujte přípravy do Egypta a nastudujte si daleko více informací na portálu Cestolino.cz, protože štěstí přeje připraveným.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.