Velikonoční výlety po ČR: od rozhleden až po poutě

Velikonoce

Většina z nás se těší na Velikonoce. Jsou to symbol hezkého počasí a příchodu jara, kdy se vše probouzí a začíná zelenat. Lidé cítí nutkání vyrazit ven, do přírody, objevovat nová místa a získávat zážitky. Velký pátek a Velikonoční pondělí jsou státní svátky, což znamená prodloužený víkend.

Sedlecká pouť v Kutné Hoře

Sedlecká pouť v Kutné Hoře je jednou z nejoblíbenějších a největších poutí u nás a přitahuje tisíce návštěvníků. Koná se u katedrály Nanebevzetí Panny Marie, která je zapsána na seznamu UNESCO od roku 1995. Během pouti si můžete vychutnat desítky zábavných atrakcí, stánky s dobrotami a dobrým pitím. Tato pouť se koná v průběhu čtyř velikonočních dnů od 7. do 10. dubna.

Veselý Kopec

Na Veselém Kopci můžete najít skanzen lidových staveb a řemesel, který zachycuje historické obydlí, přizpůsobené okolní drsné podhorské krajiny. Mezi 7. a 10. dubnem bude k dispozici prohlídka interiérů roubenek a ukázky velikonočního pečiva, včetně beránků, jidášů, svátečních perníků a velikonočních předmětů, jako jsou pomlázky a zdobená vajíčka. Navíc můžete vychutnat doprovodný program, jako jsou vystoupení Cimbálkové muziky Kobylka, folklorního souboru Kalamajka a Národopisného souboru Kohoutek.

Vyhlídkový lesopark Hlídka na Stráži

Vyhlídkový lesopark Hlídka na Stráži se nachází na pomezí Krkonoš a Jizerských hor a obsahuje komplex čtyř rozhleden s názvy Medvěd, Liška, Ovce a Horník. Ty nabízejí pohled na Rokytnici nad Jizerou, Kotel a Lysou horu. Prohlídku parku si můžete užít kdykoliv během dne, na kole nebo pěšky. Tento projekt, který respektuje okolní přírodu, získal uznání na světovém webu ArchDaily.

Visutý most u Kralického Sněžníku

Nejdelší visutý most pro pěší na světě, Sky Bridge 721, se nachází v horském resortu Dolní Morava nedaleko Kralického Sněžníku. Most měří 721 metrů a procházet se na něm můžete ve výšce 95 metrů nad zemí. Prestižní světový magazín Time jej zařadil do žebříčku The World's Greatest Places díky jedinečným výhledům, které nabízí. Fotografie mostu se dokonce objevila na jeho obálce.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.