Retro motoráčkem do pivovaru Velké Popovice

Kozel express

Hledáte-li netradiční výlet, vydejte se za zábavou i poučením do pivovaru Velké Popovice, který je nejen rodištěm legendárního Kozla, ale také jedním z nejmalebnějších pivovarů u nás.

Motorový vůz řady 810 v retro nátěru 80. let vyjede z pražského Hlavního nádraží a dopraví vás přímo do Velkých Popovic.

Společně s průvodcem pak zamíříte za poznáním pozoruhodného příběhu pivovaru, jehož historie se píše již od roku 1874.  Během komentované prohlídky Po stopách Kozla se dozvíte mnoho zajímavého. Seznámíte se s příběhem zakladatelské rodiny Ringhofferů, zjistíte, jak a z čeho se vaří poctivé velkopopovické pivo.

Obzvláště oblíbenou částí prohlídky je návštěva pivovarských sklepů s rozšířenou degustací piva Velkopopovický Kozel.

Na závěr pozdravíte živého maskota pivovaru kozla Oldu. Po prohlídce máte přibližně hodinku do odjezdu vlaku, kterou můžete strávit v sousední Velkopopovické Kozlovně, kde k obědu dostanete pivo zdarma, nebo se pokochat krásnou krajinou v okolí pivovaru.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.