Plzeň a spousta pivních zážitků!

pivovar

Postupné rozvolňování protipandemických opatření vrátilo na seznam atraktivních turistických cílů unikátní Pivovarské muzeum v Plzni, Plzeňské historické podzemí a prohlídkové trasy pivovaru Plzeňský Prazdroj.

 

Poznat příběh jedinečného piva, které inspirovalo celý svět, můžete na prohlídkové trase Pilsner Urquell.

Kompletní vývoj pivovarnictví představí Pivovarské muzeum v Plzni – nejstarší a největší muzeum svého druhu u nás a jedno z nejstarších pivovarských muzeí v Evropě.

Uvidíte, jak vypadal hvozd, jaké nástroje se používaly pro výrobu i stáčení piva, v sekci kuriozit zjistíte, jaké pivní světové rekordy jsou zaznamenány v Guinessově knize rekordů, a u panelů vyrobených z historických pohlednic si pořídíte nezapomenutelnou fotografii do rodinného alba.

Chcete-li se dozvědět více o Plzni jako takové, pak zamiřte do Plzeňského historického podzemí. Prohlídkový okruh chodeb, sklepů a studní je nevšední procházkou historickým jádrem města Plzeň.

Podzemní prostory už od 14. století sloužily ke skladování potravin, výrobě piva nebo jako obranný systém během dob nepokojů. Během prohlídky zjistíte, jak podzemí vznikalo, jak rozmanitě bylo využíváno, dozvíte se mnoho zajímavého o životě středověkých obyvatel a také odhalíte tajemství autentických nálezů a zákoutí, které podzemí skrývá.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.