Pivní lázně na zámku Wichterle

lázně

Jen 13 kilometrů východně od lázní Luhačovice najdete zcela jinou a unikátní lázeňskou péči. Na zámku Wichterle ve městě Slavičín byly vybudovány pivní lázně, ve kterých pookřejete na těle i na duchu. Na zámku najdete i další služby, takže si na jeho návštěvu vyhraďte alespoň víkend, ale vyzkoušet pivní proceduru můžete i za několik hodin díky některému z nabízených balíčků.

 

Historie zámku Wichterle

Území dnešního Slavičína bylo osídleno již v 9. století, ale první písemná zmínka o městě pochází z roku 1141. Na místě současného zámku ležela původně převážně dřevěná tvrz, která byla vybudována někdy v polovině 14. století, ale zanikla zhruba po sto letech, zřejmě v důsledku požáru. V 2. polovině 15. století byla vybudována nová tvrz z kamene a cihel, která byla v následujících dvou stoletích dále stavebně upravována. Zámek zde byl v barokní podobě vybudován roku 1750, ale jeho aktuální tvář je až z 19. století. Do konce roku 1948 byl zámek v majetku rodiny Wichterle, které se z rukou státu zámek opět vrátil v rámci restitucí v roce 1992. Současným majitelem je Roman Machala, který ho nechal citlivě zrekonstruovat na zámecký hotel s pivními lázněmi.

Na co se můžete těšit

Ať už přijedete jen na některou z procedur, nebo si na zámku Wichterle dopřejete delší pobyt, čeká vás nádherné prostředí. Překvapivě moderní interiér a nádhernou vyhlídku do zámeckého parku najdete v kavárně. V restauraci můžete ochutnat některou z lahůdek místního šéfkuchaře a na své si přijdou i milovníci vína. Archív vín nabízí nejen skvělá moravská vína, ale také výběr zahraničních. Pokud si chcete vyzkoušet, jak se spí zámeckým pánům, objednejte si některý z pokojů nebo třeba rovnou Královský apartmán. Historicky působící interiéry se snoubí s moderním příslušenstvím.

Relaxace s vůní piva

V krásných zámeckých sklepeních jsou umístěny pivní lázně. Koupele jsou poskytovány v modřínových vanách a prostor je osvětlen svíčkami, což evokuje pocit klidu a relaxace. Pivní koupel má blahodárné účinky na lidské tělo – povzbuzuje látkovou výměnu, vyplavuje škodlivé látky z těla a zbavuje napětí a stresu. Kladný vliv má koupel i na pokožku, včetně některých kožních onemocnění. Je vhodná také jako podpůrná léčba při bolestech zad a kloubů. Můžete si vybrat jednotlivé koupele, či speciální balíčky, včetně ochutnávek místního zámeckého ležáku Hugon.
Zámecký hotel Wichterle se skvěle hodí nejen na rodinné pobyty, ale vynikající zázemí nabízí i pro firemní akce, svatby a další společenské události.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.