Oslavy osvobození v Plzni

Voják v Plzni

Nikde jinde v České republice se nekonají takové oslavy konce druhé světové války, jako v Plzni. Slavnosti svobody každý rok, první víkend v květnu, připomínají osvobození města americkou armádou. Těšit se můžete na přehlídku historické techniky, setkání s veterány, vojenské kempy a další.

Plzeň na americké vojáky dodnes vzpomíná při Slavnostech svobody, kam i ve vysokém věku stále přijíždějí veteráni. První květnový týden se Plzeň každoročně zahalí do hvězd a pruhů. Vrcholem slavností je Convoy of Liberty, kolona vojenských historických vozidel, který každoročně přiláká tisíce návštěvníků.

Výběr toho nejlepšího z programu Slavností svobody:

Kolona s téměř 220 kusy historických vozidel Convoy of Liberty.

Do Plzně také letos dorazí 5 amerických a 4 belgičtí veteráni. Součástí kulturního programu budou skvělé koncerty. Letos vystoupí mimo jiné i Čechomor, Hradišťan a Jiří Pavlica. Nebudou chybět ukázky ze života vojáků v historických vojenských kempech, vozidla těžké i lehké obrněné techniky. Venkovní výstava v historickém centru Plzně připomene otevření Druhé fronty ve francouzské Normandii v červnu 1944.

Program doplní také mezinárodní soutěž ve sportovním parašutismu v Borském parku.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.