Valašský mikulášský jarmek

Valašský mikulášský jarmek - Valašské Klobouky

Jako každoročně se bude i letos konat tradiční valašský mikulášský jarmek. Lidé z okolí Valašských Klobouk vědí a již se těší, vždyť se jich tu vždy scházejí tisíce.  

 Přicházejí nejen lidé místní, ale přijíždí lidé s celé republiky, a dokonce i ze zahraničí. Z vlastních zkušeností však doporučuji návštěvu každému, kdo bude mít čas. Bude to určitě moc pěkný výlet.

Valašský mikulášský jarmek - program

Valašský mikulášský jarmek se pořádá na Masarykově náměstí a trvá tři dny, hlavní program je však tradičně v sobotu. Kromě Masarykova náměstí však naleznete další místa s programem, například na místním gymnáziu, staré radnici, v dřevěnici nebo v kulturním domě.

Řemeslníci, lidové tradice i prodejci

Na valašském mikulášském jarmeku se vždy představí několik stovek řemeslníků a prodejců. Celý trh má krásnou adventní atmosféru a všude voní skvělé jídlo a teplé nápoje. Prodejci nabízejí regionální a rukodělné výrobky, z tradičních jídel pak výbornou kyselicu nebo jehněčí. Kromě mnoha prodejních stánků si můžete užít také ukázky starých tradic, poslechnout si lidové soubory a podívat se na výstavu krajových odrůd ovoce nebo výstavu betlémů. Jako každý rok patří k programu průvod čertů, kterým je zahájen prodej ve stáncích. Místní čerti jsou legendou na celé Moravě a postarají se o trochu děsu. Následně se budou náhodně mezi návštěvníky procházet, jak čerti, tak i Mikuláš s andělem.

Jarmek vás přenese o nějaké ty roky zpátky a ačkoli se může stát, že se budete muset místy prodírat davem, budete mít co obdivovat. Uslyšíte příjemnou hudbu a dětský smích. Jarmek se nám v minulosti tak líbil, že jsme se tam vrátili a letos vyrážíme znovu.

 

Doprava na jarmek

Zážitek z jarmeku můžete ještě umocnit, pokud využijete jako dopravu parní lokomotivu Matěj, která vyjíždí z Valašského Meziříčí. Ve vlaku je pak možné potkat hned první družinu Mikuláše, čerta a anděla, kteří odmění všechny děti. Na jarmek můžete dorazit také běžnými vlakovými spoji nebo autobusy. Příjezd autem je komplikovaný zejména problematickým parkováním ve městě. Z vlastní zkušenosti vím, že jsme hledali místo velmi dlouho a doufali jsme, že nikoho neomezíme.

Související články: 

Valašský mikulášský jarmek - Cestovní Server

Klášter Rosa coeli v Dolních Kounicích

Komentáře   

0 #1 BestMackenzie 2018-10-31 04:36
I have noticed you don't monetize your website, don't waste your traffic, you can earn additional bucks every
month. You can use the best adsense alternative for any type of
website (they approve all websites), for more details simply
search in gooogle: boorfe's tips monetize your website
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.