Fenomén Escape Games

Únikové hry

Fenoménem moderní zábavy současnosti jsou Escape Games, Exit Games, Lock Room, nebo jednoduše únikové hry. Ať už je název jakýkoliv, společné mají to, že jsou inspirovány původními počítačovými hrami a slibují opravdové dobrodružství.

Ačkoliv první reálná úniková hra vznikla v Silicon Valley v roce 2006 na motivy detektivního románu Agathy Christie, mekkou únikovek se stalo Japonsko. Dnes již existuje po celém světě nespočet míst, které vás přenesou časem do různých období – od faraonů po český socialismus, vyzkoušíte si být mafiánem, i fyzikem před jadernou katastrofou nebo uniknout z atomového krytu při hrozbě útoku. Únikové hry jsou oblíbené napříč všemi generacemi a stává se z nich, díky lidské vynalézavosti, zážitková a adrenalinová zábava.

Jaké jsou podmínky k účasti na takové hře?

Vyberte si téma únikové hry, které vás zaujme. Sestavte si tým, pozvěte rodinu a přátele. Každá jednotlivá hra je vhodná pro jinak seskládané týmy. Předem se tedy informujte, jaký je ideální počet účastníků, abyste si hru maximálně užili. V případě malého počtu osob, můžete mít co dělat, abyste stihli splnit všechny úkoly, v opačném případě se můžou někteří méně průbojní jedinci nudit.

Doporučujeme předem vybírat vhodný termín a čas rezervace hry, protože se Escape Games těší velké oblíbenosti a často jsou dlouho předem obsazené. Na samotnou zábavu přijďte o pár minut dříve, abyste měli čas se na vše zeptat, pochopit instrukce a promyslet taktiku.

Co vás čeká?

V únikovkách se těšte na logické úkoly, bezpečnostní mechanismy, fyzické úkoly a překážky, tajné skrýše a zámky, hlavolamy, hádanky, bludiště, hlavně adrenalin a zážitky. Nevýhodou mnoha únikových her je nemožnost zúčastnit se opakovaně díky koncipování samotné hry.

Nedávno byla založena Česká liga únikových her, která sdružuje fanoušky této zábavy a poskytuje více informací o hrách, zkušenosti účastníků. Mezi milovníky únikovek jsou i profíci, kteří mezi sebou soutěží o nejlepší časy (room masters) a titul Mistra Ligy českých únikových her.

Zkuste se přenést do jiné reality a zažít něco nového, vyzkoušet své limity, týmovou práci a logické uvažování. Dostaňte se ze spárů socialismu, z hrozby intoxikace, vyluštěte záhadu Louvru nebo se naučte zacházet s hůlkou jako Hermiona.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.