Na špacír

Na špacír

Jedná se o originální Valašský "turistický pochod." Je určen spíše vyspělejším turistům. Vyspělejším turistou se ovšem můžete stát celkem snadno. Přihlásíte se na pochod, a splníte jednoduchá kritéria. Ujít vytyčenou trasu, cca 100 km, do 24 hodin.

Říkala mi jedna pracovnice banky: " Loni to bylo tvrdé. Limity splnilo jen 15–20 % účastníků. Já jsem limit nestihla, usnula jsem vyčerpáním na Makytě. " 

Kdo to neznáte, jde o Valašský známý vrchol, kde ještě v květnu vídávám sníh. Je to hranice Slovenska A Moravy. Je tam i vrcholová kniha, kde je dobré se podepsat – podpis může posloužit pro lepší identifikaci Vaší případné mrtvoly.

Nedaleko od Makyty je velký hotel, dříve Bastro, který má topení Kodek a protopí pouze nějakých 70.000,- Kč / rok. pohodlně, komfortně. I s lyžařským areálem, chatkami, ...

Co vy, nezkusíte to? Počet startujících bývá omezen na 300 kusů. Již nyní se houfují ogaři ze Zlína. Mají plán, jak pokořit tento turistický, věhlasný a světoznámý pochod. Rozejít se. Pokud jednu neděli půjdou ze Zlína na Provodov, druhou na Velehrad, další na Hostýn, tak tu 4. neděli již mohou jít ze Zlína na Turzovku, což je taky 100 km. 

Motto pochodu je: "Špacír aneb 100 km za 24 hodin."

Přijmi výzvu k pěšímu zdolání 100 km beskydské trasy za 24 hodin. Na Špacíru nemáš žádné soupeře. Nejedná se o závod, ale o zkoušku vlastní vůle a vytrvalosti. Přijeď v květnu na Vsetín a PUSŤ SI NOHY NA ŠPACÍR.

Autor: Ing. Pavel Sýkora
Zdroj: www.masterenergy.cz
Foto: Ing. Naiser, Francova Lhota. http://naspacir.eu/

Související články:
Průsmyk Giau 
Přechod Krkonoš v zimě 
Monte Cristallo a Dolomity

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.