Stezka v oblacích

Stezka v oblacích

Tým Relax & sport resortu Dolní Morava na začátku prosince otevře jedinečnou Stezku v oblacích, Tato jedinečná atrakce vzniká poblíž chaty Slaměnka, a to v nadmořské výšce 1116 m. Tahle 55 m vysoká stavba vás bude nejen bavit, ale i vzdělávat.

Pohodlně dokonce s i kočárky a invalidními vozíky

Díky Stezce v oblacích můžete zažít jedinečný pocit pobytu ve výšce, kam se běžně nepodíváte. Na tuto stezku se pohodlně dostanete po dřevěné cestě dokonce s kočárky a invalidními vozíky.

Celou stavbu navrhl architekt Zdeněk Fránek, který působí doma i v zahraničí. Stavba je architektonicky řešena tak, aby nenarušovala životní prostředí a krajinu v místě stavby. Právě proto byly použity materiály, jako jsou dřevo a co nejtransparentnější zábradlí.

Ten pohled nahoře opravdu stojí za to si to vyšlápnout. Máte odtud možnost vidět celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak i hlavní hřeben Jeseníků, případně Krkonoš.

Stezka v oblacích

Cesta dolů může být i adrenalin

Dolů můžete sejít opět po dřevěné cestě anebo si dopřejte trochu adrenalinu a užijte si skluz částečně průhledným tobogánem, který vás několika klopenými zatáčkami bezpečně dopraví dolů k samému úpatí.

Ze stezky si navíc odnesete spoustu zajímavých poznatků z informačních tabulí, které vás naučí něco o mracích a upozorní na zajímavá místa v okolí. Ale nemějte strach, nečeká vás žádná nudná přednáška.

Stezka v oblacich 3

Atrakce

Cestu si ještě můžete zpříjemnit několika atrakcemi. Čeká tam na vás odpočinková síť, hnízda nebo tunel na lávce. Určitě si prolezte i „rukáv“, hustou síť, kterou projdete z jednoho patra lávky do druhého. Po cestě nahoru se nechte vlákat do tunelu připomínajícího vosí hnízdo. Ostatně, přijeďte se přesvědčit na vlastní oči.

Stezka v oblacich

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.