Řízení vojenské techniky

Řízení vojenské techniky - tank

Chcete si splnit klukovský sen a svézt se třeba ve vojenském vozidle? Nebo přemýšlíte, jakou radost udělat svému partnerovi či příteli? Pokud se zajímá o vojenskou techniku, není nic lepšího, než mu zakoupit poukaz, kterým bude určitě potěšen, neboť mu umožní prožít nezapomenutelné.

Kde si takový zážitek vychutnat?

V České republice je hned celá řada míst, kde si lze vyzkoušet řízení vojenské techniky. Nejedná se o cenově nedostupnou službu, ale naopak o vyhledávaný zážitek, který si může dovolit každý. Největší zájem je pochopitelně o tanky, ale také o obrněná vozidla a cokoliv dalšího, co se používalo, nebo používá, ve válečných konfliktech.

Je libo jízda tankem?

Jednou z těchto možností je například jedinečná prohlídka a dokonce i jízda legendárním tankem T-55. Přestože byl vyroben již ve 40. letech minulého století, je díky pravidelné údržbě vojenskými nadšenci stále provozuschopný. Ohromí vás silou svého motoru s výkonem 426,6 kW. Díky neskutečné velikosti vnitřní palivové nádrže, která pojme 680 litrů pohonných hmot, je tento kolos schopen ujet velké vzdálenosti. Vy samozřejmě nepojedete nikam daleko, ale vyzkoušíte si jízdu po klasickém tankodromu. Poukaz opravňuje nejen ke svezení na terénním okruhu, který můžete absolvovat 4x, ale dostane se vám i odborného výkladu od instruktora v rámci komentované prohlídky, seznámíte se s ovládacími prvky a bojovou technikou. Dozvíte se například, že tank má jak v horizontálním, tak vertikálním směru plně stabilizovaný kanón a celková hmotnost tanku je 36 tun. Kromě toho si můžete vyzkoušet bojové pozice posádky tanku. Samozřejmostí je focení, takže se budete moci zvěčnit na tanku třeba i v tankistické kukle, kterou vám instruktor zapůjčí.

Od transportéru až po Hummer

Nemenším zážitkem je i jízda v obrněném transportéru nebo Hummeru. Pokud máte zájem o některý z těchto zážitků, je to velmi jednoduché. Na e-shopu si vyberete a objednáte konkrétní zážitkový poukaz, který následně obdržíte v dárkovém balení, a to ihned, maximálně do druhého pracovního dne. Platnost poukazu trvá 12 měsíců, takže termín si domluvíte podle svých možností, a to samozřejmě bez ohledu na počasí, které není limitující. Naopak, čím více vody a bahna, tím větší zážitek z jízdy. Jízda v tanku je určena pro dvě osoby, na transportéru se můžete sám, nebo sama kochat okolím bývalého vojenského prostoru, pokud se svěříte do péče profesionálního řidiče. Jízdu v legendárním terénním vozidle Hummer si můžete vyzkoušet na místě spolujezdce a pokud máte

Zdroj fotografie: Legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz - http://www.pixmac.cz/fotka/bunker/000061094111

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.