Vyhlídkový let

Vyhlídkový let

Adrenalinové zážitky jsou stále vyhledávanější a populárnější. Je spousta možností, jak si užít něco výjimečného a jedinečného, na co budete vzpomínat třeba celý život. Každý máme jiné hranice strachu a jiné představy.

Jedním z nejnapínavějších zážitků je zřejmě bungee jumping nebo tandemový seskok, ale ne každý touží po takovém dobrodružství. Mnohem klidnější jsou však vyhlídkové lety. Zvolit můžete vyhlídkový let letadlem nebo balónem. Jde jen o překonání pocitu strachu, který je zcela přirozenou reakcí každého člověka. Často se říká, že strach je nutný k tomu, aby člověk byl opatrný.

Kouzlo vyhlídkových letů

U vyhlídkových letů to platí také, ovšem jen v malé míře, neboť jako pasivní účastník letu nemusíte nic řídit a pilotovat. Každý druh letu má svá specifika, ovšem společný je úžasný pocit volnosti, svobody v důsledku odpoutání se od země. Máte pocit, jako byste dole nechali všechny starosti, stresy běžného denního života, pouličního spěchu a ruchu. Všechno z vás spadne, vy se ocitnete v nekonečném vzdušném prostoru a vše pod vámi je směšně malé. Města, vesnice, budovy, lidé, ale i vaše problémy a starosti.

Pro jedinečný zážitek z vyhlídkového letu stačí udělat jen málo, koupit si letenku a přijet na letiště. Je to i výjimečná příležitost pro každého, kdo přemýšlí o nějakém skutečně originálním dárku pro někoho ze svých blízkých. Dárek v podobě vyhlídkového letu čeká jen málokdo a překvapení bude zcela nepochybně zaručeno. Na internetových stránkách dnes najdete spoustu nabídek, neboť zejména pro aerokluby je pořádání vyhlídkových letů příležitostí k pokrytí finančních nákladů na jejich činnost. Vybrat si můžete i typ letounu a vzlétnout jen sami s pilotem, nebo ve dvou i ve třech. Nejčastěji se vyhlídkové lety provádějí v letounech Cessna. Pokud jde o horkovzdušné balóny, tak do jejich závěsných košů se obvykle vejde i více lidí.

Výběr vyhlídkového letu

Při výběru vyhlídkového letu letadlem si můžete vybrat ze spousty možností. V nabídkách bývají nejčastěji lety nad známými místy, jako jsou přírodní zajímavosti, historické památky, rekreační oblasti apod. Ovšem můžete si i sami určit, co byste chtěli vidět z ptačí perspektivy. Například se můžete prolétnout nad vaším bydlištěm, rekreační chatou, nebo zvolit svou oblíbenou oblast, kterou tak můžete poznat z dosud neznámé perspektivy. Pořadatelé vyhlídkových letů vycházejí vstříc zákazníkům a dbají i na počasí a viditelnost, aby váš zážitek nic nekazilo. Pokud se stanete majitelem letenky, můžete se telefonicky domluvit jak na čase, který vám vyhovuje, tak na trase, kterou byste si přáli letět. Tento zážitek je stále levnější a pokud ho podniknete i s přáteli, zaplatíte jen minimální částku za letenku a užijete si zážitek, který se vám vryje do paměti.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.