Zorbing

Zorbing

Pro mnoho lidí je zorbing zcela neznámým slovem, pro někoho je to vysněný zážitek. Základem samotného zorbingu je plastová nebo nafukovací koule s prostorem, do kterého člověk vleze malým průlezem. Existuje mnoho druhů zorbingu podle toho, kde se provozuje a za jakým účelem.

Samotný zorbing byl vynalezen na Novém Zélendu a často ho najdeme i pod názvem sphereing nebo orbing. Inspirace v samotném zorbingu pochází od mistra Leonarda da Vinciho a to ve skice muže s rozpaženýma rukama v kruhu. Koule pro zorbing je nejčastěji průhledná, ale existují i méně populární neprůhledné koule. Jelikož je jejich cena vysoká, tak se vyplatí si zaplatit jen jednorázový zážitek. Samotná zorbingová koule není žádný drobeček, může vážit i kolem 100 kilogramů a její průměr bývá kolem 3 metrů.

Kde se zorbing provozuje

Díky jeho narůstající popularitě se provozuje na stále více lokalitách a lze ho najít i po celé ČR, ideálně je vhodné nejprve shlédnout lokality, kde se tato atrakce nabízí. Obvykle se provozuje na travnatém nebo písčitém terénu, kde nejsou žádné ostré překážky, o které by se mohla zorbingová koule jakkoliv poškodit. Zorbing se velmi často provozuje i na sněhu.

Amatérský zorbing vypadá obvykle tak, že se jeho účastník v kouli připoutá, aby se v ní nepomlátil, a koule se spustí z kopce. Dole již čeká buď rovný terén nebo záchytná síť, či vodící lano. Mnoho lidí používá i zorbingové koule bez poutání, kdy na rovině sami zajišťují pohyb. Velmi se rozšířil i vodní zorbing, který se provozuje nejen v přímořských oblastech, ale kdekoliv, kde je ideální vodní plocha a dostatek zájemců.

U zorbingu se není čeho obávat, obvykle probíhá za doprovodu a účasti zkušených instruktorů. Mohou ho zkusit muži, ženy i děti. Jedná se o zábavný zážitek, který jen tak neomrzí. Zkušení lidé se mohou vydat za zorbingem například do Alp, kde se nabízí prudší svahy a tím pádem i větší adrenalin.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.