Užijte si dovolenou pod kalifornským sluncem a vydejte se do San Franciska

Také už se nemůžete dočkat slunečných letních dní? Hledáte akční dovolenou na dovolenou? Navštivte jedinečné San Francisko. Vyzkoušet si zde můžete například útěk z nejslavnějšího vězení na světě Alcatrazu, jedinečné pivní nebo vinné festivaly, slavný závod napříč San Franciskem, anebo si můžete prostě jen užít atmosféru města a užívat si zdejší jedinečné atmosféry.

Vyzkoušejte si na vlastní kůži útěk z Alcatrazu

Toužíte zažít něco jedinečného? Pak se nezapomeňte zúčastnit květnové výzvy, a sice Alcatraz Challenge. Jedná se o plavecký závod, během kterého musí všichni účastníci zdolat vzdálenost mezi nejznámější věznicí světa a sanfranciskou pláží a na vlastní kůži si tak ověřit, zda by z ponurého ostrova dokázali uniknout. Pokud nejste plavecky ani jinak sportovně založení, nezoufejte, nic vás nenabije energií tolik, jako sledování zuřivého zápasu člověka s mořskými vlnami, jste-li však trénovaný profesionál, nesmíte 18. května v San Francisku chybět.

Ochutnejte Ameriku

Během své cesty do San Franciska se určitě zastavte na jednom z mnoha jarních nebo letních festivalů. Tím nejsladším je bezesporu festival dezertů pořádaný v květnu v hotelu Four Seasons. Nenarazíte zde jen na tradiční pochoutky, ale také zajímavé kombinace netradičních chutí a vzezření. Za pozornost stojí rovněž pivní festival nebo ochutnávka vín ze slavné Napa Valley na festivalu vín. Na své si ale přijdou také příznivci něčeho ostřejšího, a sice na festivalu tequily ve vyhlášeném baru Mosto, který se pyšní opravdu bohatým výběrem alkoholických nápojů.

Největší světový běžecký závod

Pořádně se protáhněte, spíchněte doma originální kostým a vyrazte do San Franciska! V květnu se zde totiž koná tradiční maraton s názvem Bay to Breakers, pořádaný již od roku 1906, kdy bylo San Francisko zasaženo ničivým zemětřesením, které většinu města srovnalo se zemí. Skupina přeživších se tehdy rozhodla uspořádat běh městem jako poctu obětem a povzbuzení pro ty, jež byli tragédií zasaženi. Od té doby počet účastníků stále roste a v roce 1986 byl dokonce závod Bay to Breakers zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako největší běžecký závod díky rekordní účasti 110.000 běžců. V dnešní době je 12 km dlouhý běh doprovázen i průvodem s maskami a oslavami a dokonce sami sportovci závodí v co možná nejoriginálnějším kostýmu.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.