S. Libenský Award: jinak - skleněnky s sebou

S. Libenský Award: jinak - skleněnky s sebou

Přijďte do Pražské galerie českého skla zažít výstavu S. Libeský Award: jinak perspektivou skleněnky během komentované prohlídky s kurátorem Jiřím Neubertem a při té příležitosti si přímo v Galerii zahrát kuličky s Martou Völfelovou, vicemistryní světa a několikanásobnou mistryní republiky žen v kuličkách.

 

Zatímco dosavadní expozice soutěžní sklářské výstavy Stanislav Libenský Award byly přehlídkou všech účastníků jednotlivých ročníků, současná výstava v prostorách Pražské galerie českého skla je selektivní a do jisté míry i konfrontační.  Mezi pracemi z roku 2014 se po vzoru guerillových výsadkářů objevuje i několik prací z minulých ročníků. Kurátor výstavy Mgr. Jiří Neubert upřesňuje: „Užší výběr několika děl je sestaven kolem jednotícího konceptu „zahalené myšlenky“, neboť spíše než na formální dokonalost je dán důraz na díla, která pracují s jedinečnou schopností skla rozehrávat hru odhalování a zahalování významu.“ Sklo nás totiž upozorňuje na samotný proces vnímání. Tento proces ilustruje dobře zkušenost s duhovou skleněnkou. Skleněnka je koncentrovaná hmota, kterou je možné prohlédnout. Duhovky mají pomyslná jádra, která však obtížně identifikujeme, kloužeme po barevných spirálách sem a tam, hledáme tvar, myšlenku. Jak se vlastně rodí taková myšlenka?

Po komentované prohlídce bude následovat turnaj v kuličkách, který se odehraje přímo v prostorách Galerie pod vedením Marty Völfelové a Katky Mišovičové, členek kuličkářského týmu GLÁSFÉRTÝM. Turnaje se může zúčastnit úplný začátečník stejně jako pokročilejší jedinci. Pravidla budou vysvětlena na místě a turnaj není nijak věkově omezený. 

 

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.