Do Rožnova pod Radhoštěm zavítá o víkendu velká gastronomická premiéra

Garden Food Festival

Rožnov pod Radhoštěm se poprvé stane dějištěm oblíbeného Garden Food Festivalu. Své kulinářské umění zde předvedou kuchaři z Beskyd i známá kuchařská esa z moravských a českých restaurací. Nebude chybět ani televizní šéfkuchař Zdeněk Pohlreich se svým novým projektem. Fanoušci dobrého jídla a pití si na své přijdou 30. června a 1. července.

O prvním prázdninovém víkendu se Městský park v Rožnově p. Radhoštěm dočká velkého kulinárního svátku. Po Olomouci, Zlíně a Ostravě sem nově zavítá známý koncept Garden Food Festival, který nabídne vybrané speciality, známé kuchařské špičky, gastronomické show i produkty regionálních producentů. „Velký festival plný dobrého jídla a pití tady chyběl a Rožnované často museli za takovými akcemi vyjíždět jinam. I proto je dobře, že tady Garden Food Festival je, Rožnov si ho zaslouží,“ uvádí starosta města Rožnov pod Radhoštěm Radim Holiš a dodává: „Rožnov pod Radhoštěm je město v srdci Valašska s vyhlášenou gastronomií, která vychází z prastarých tradic, na kterých můžeme hrdě stavět.“

Rožnovský Garden Food Festival představí umění lokálních kuchařů z restaurací z okolí jako je Grandhotel Tatra z Velkých Karlovic, Papa Burger& grill z Valašského Meziříčí, Lesní hotel Rekovice z Trojanovic, ale i místních restaurací City & Club Restaurant, Brasserie Avion, Hotelu Eroplán nebo Albert Málek Restaurant a dalších. „Menu, které nabídneme hostům Garden Food Festivalu, bylo inspirováno především našim pivem,“ říká spolumajitel Albert Málek Restaurant, Tomáš Kupčík a upřesňuje: „Návštěvníci se tedy mohou těšit na tradiční pivovarskou nabídku podávanou novým moderním způsobem. Zároveň pak ochutnají zajímavé chuťové variace.“

Specifika Garden Food Festivalu v Rožnově pod Radhoštěm přibližuje za organizátory Pavel Vysloužil: „Právě Rožnov je z našich čtyř letošních zastávek zajímavý výrazným zastoupením lokálních vystavovatelů, a to nejen z řad restaurací a regionálních producentů, ale například také malých pivovarů,“ upozorňuje. Hosté tak budou mít možnost ochutnat piva z Krásenského pivovaru, Pivnice Harcovna, Pivovar Zašová nebo Rožnovského pivovaru.

Hlavní tváří festivalu bude Zdeněk Pohlreich. Vedle své kuchařské show přiveze také restauraci na kolečkách, která zde bude mít po Olomouci teprve druhou zastávku. Wheels restaurant je speciální kamionový návěs, který se během chvilky promění v unikátní restauraci s terasou. „Dokáže obsloužit najednou až 30 hostů. Je otevřena všem fanouškům, kteří chtějí ochutnat speciality ze Zdeňkových televizních pořadů a kuchařek. Vstupenky na tříchodové menu jsou k mání v předprodeji na ticketportal.cz,“ říká Pavel Vysloužil.

Návštěvníci mohou uvidět i známější jména - Radka Kašpárka, jehož restaurace Field již třetím rokem obhájila michelinskou hvězdu, Pavla Sapíka, šéfkuchaře vyhlášené pražské restaurace Terasa U Zlaté studně, nebo cukrářku Ivetu Fabešovou a vítěze MasterChef 2016 Jiřího Halamku.

Dvoudenní festival nabídne návštěvníkům zajímavé gastro koncepty, budou mít možnost ochutnat exotické pokrmy, hmyzí delikatesy, lanýže, ústřice, pštrosa na rožni, foie gras a další speciality z jater kachen a hus. V nabídce festivalu nebudou chybět farmářské a regionální produkty, destiláty, tuzemská i zahraniční vína. Nabitým dvoudenním programem pro celou rodinu provede herečka, spisovatelka a zapálená kuchařka Markéta Hrubešová.

Celý areál poskytoval svojím měnu – grešle. „Letos jsme nově zprovoznili elektronický systém, díky kterému bude placení komfortnější, jak pro vystavovatele, tak pro návštěvníky,“ uzavírá Vysloužil.

Vstupenky na rožnovskou zastávku Garden Food Festivalu jsou v předprodeji v sítích TicketPortal, GoOut a TicketStream.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.