3 + 1 tip na osvěžující letní drink

Letní drinky

Osvěžte se v horkých letních dnech koktejly a míchanými drinky klasických i méně známých druhů. Vyrobte si 3 + 1 zdravou specialitu podle profesionálních barmanů doma i vy.

Transecco

„Transecco je naší specialitou. Kombinuje jemnou chuť italského vína, které si v tuzemsku získává stále větší oblibu, a sladkého džusu. Vůně manga v kombinaci s šumivými perličkami vína navodí pocit, jako byste právě leželi pod slunečníkem na písečné pláži v Itálii,“ komentuje Tomáš Vychodil, manažer provozu Aqualandu Moravia.

Prosecco – italské šumivé víno (1 dl)

Mangový džus (1 dl)

Led (kostky)

Limetku nebo mango na dekoraci

 

Jak na to? Promíchejte v šejkru ledové kostky, mangový džus a šumivé víno a nalijte do sklenice. Okraj sklenice ozdobte plátkem manga nebo limetkou. Servírujeme ihned, aby se nerozpustil led.

 

Kubánské mojito

Základem celosvětově oblíbeného kubánského nápoje a oblíbeného nápoje Ernesta Hemingwaye je čerstvá máta, kterou máme na zahrádce skoro všichni.

Bílý rum (4 cl)

Limetku (půl limetky na sklenici)

Mátu (několik větviček s lístky)

Neochucenou minerálku

Třtinový cukr (2 lžičky na sklenici)

Led (kostky nebo drcený)

 

Jak na to? Do vysoké sklenice dáme cukr a nakrájenou limetku. Suroviny lehce pomačkáme a až pustí limetka šťávu, přidáme mátu a led (nejlépe drcený). Vše zalijeme rumem a dolijeme minerálkou. Podáváme s plátkem limetky na okraji a hrubším brčkem.

Pro děti můžete připravit malinové nebo melounové Mojito ve formě osvěžující limonády bez alkoholu. Vynechejte alkohol a přidejte více ovoce a drceného ledu.

Letní drinky

 Gin Dream

Nudí vás gin & tonic a rádi byste něco sladšího? Bude se vám zamlouvat Gin Dream.

Gin (4 cl)

Mangový džus a meruňkový džus (v poměru 1:1)

Mango/ jiné ovoce na dozdobení

 

Jak na to? Gin zalijeme vychlazeným mangovým džusem a chvíli necháme splynout. Opatrně dolijeme vrstvu meruňkového džusu tak, aby se nám nesmíchala s mangovou a koktejl zůstal dvoubarevný. Z ovoce si vyrobte špíz jednoduchým napíchnutím různých druhů ovoce na špejli. Nejlépe vypadají kostičky ovoce s hroznovými kuličkami.

 

Zdravé mlsání – Pina Colada z karibských pláží

Tuto Pina Coladu si můžete vychutnat bez alkoholu a bez výčitek.

1 plechovku kokosového mléka (plnotučného)

350–500 gramů ananasu (nezapomeňte si kousek odložit na dozdobení sklenic)

Velkou hrst ledu

Kokos na posypání

 

Jak na to? Všechny suroviny (bez kokosu na posypání) rozmixujte v mixéru do jemného smoothie. Servírujeme s ozdobeným kokosem.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.