Jak chutnají Vysoké Tatry

Tatranské menu - sumec

Bábovka připravená podle tradičního receptu z roku 1927 servírovaná s texturou z tatranského černého bezu a také flambované lívance s tajemně znějící ingrediencí, a to s příchutí Vysokých Tater.

Vysoké Tatry

To jsou ty nejlákavější dezerty, které si připravili v rámci nového letního menu šéfkuchaři Hotelu ve Vysokých Tatrách - duo Tomáš Tejbus a Jozef Breza. Nové menu je inspirované nádhernou tatranskou přírodou a díky kulinářskému umění dvojice Tejbus – Breza tak mohou hosté vyzkoušet, jak chutnají slovenské velehory.

Sezónnost a regionální dostupnost surovin

„Každé naše menu sestavujeme s ohledem na sezónnost a regionální dostupnost surovin. Našim hostům se snažíme tatranskou přírodu přiblížit co nejvíc, a proto inspiraci hledáme přímo v přírodě – v lesích a na loukách,“ shodují se šéfkuchaři  restaurace Grand Restauran. Díky nim se na stole restaurace setkají hosté s dekoracemi a vizuálními doplňky jako je dřevo, kámen, či listí a mech. „Naši dva šéfkuchaři jsou mladí a inovativní. Kulinářský zážitek umocňují různými přírodními dekoracemi. Samozřejmě tyto prvky využíváme po důkladném očištění a dezinfikování,“ doplňuje generální manažerka Grand Hotelu Kempinski High Tatras Kathrin Noll.

Tatranské menu

Zajímavostí nového menu je srnčí srdce připravované metodou sous-vide podávané s mraženým jehličím, úhoř spojený v texturách s březovými lístky.  Mezi předkrmy nechybí bio foie gras z drůbeží farmy u Topoľnice. Hosté Grand Restaurant mohou ochutnat také teletinku z jediného bio jatek na Slovensku – v Turové u Zvolena. Po dobu prázdninových pátků budou šéfkuchaři připravovat 4-chodové degustační menu, které každý týden překvapí něčím novým – samozřejmě tatranským.

Kulinářské umění Tomáša Tejbuse ocenila i odborná porota v soutěži o nejlepší slovenské šéfkuchaře. V rámci ocenění Gurmán Awards 2015 se umístil těsně za první desítku.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.