Festivaly jídla , o co vlastně jde

kontejnery

Festivaly jídla jsou události, které zahrnují nejrůznější pokrmy, které jsou obvykle na ochutnání nebo nákup. Jídlo zvýrazněné na jednom z těchto festivalů může být konkrétní složkou - například zeleninou nebo masem - nebo stylem vaření.

Food festivat se také může zaměřit na konkrétní kuchyni nebo oblast světa. Mnoho z těchto festivalů také zahrnuje ukázky vaření, vystoupení známých kuchařů nebo kuchařské soutěže. Některé akce nabízejí víno nebo pivo, které se snoubí s chutěmi nabízeného jídla.

Tento typ festivalu se často koná venku a pro každého prodejce může být zřízen jiný stánek.

V poslední době začínají být v oblibě i přepravní kontejnery předělané na kuchyňku s posezením, kde vám jídlo připraví a vy si ho tam můžete i v klidu sníst. Což je obrovskou výhodou za nepříznivého počasí.

Typy jídel nabízených na festivalech se často liší

Některé akce obsahují určitý typ kuchyně, například francouzskou, řeckou nebo čínskou, na kterou jsou zaměřeny. Jiní se zase zaměřují na typ jídla, které je sezónní a je ho dost v době konání akce, například na oslavu kukuřice, česneku, chřestu nebo jahod a borůvek.

Festival jídla může také zdůraznit rozmanité styly vaření, jako je grilování, smažení, pečení nebo obecný koncept, jako jsou místní nebo organická jídla.

Některé festivaly spojují degustaci vína s předváděným jídlem

Každý prodejce má obvykle pro návštěvníky festivalu k dispozici ochutnávkové vzorky. Někteří prodejci mohou mít k dispozici také připravené pokrmy nebo předměty, jako jsou omáčky a směsi koření, které si můžete zakoupit pro sebe nebo pro své blízké domů.

Festival jídla může také zahrnovat ochutnávky vín a piv. Nápoje se obvykle volí tak, aby ladily s nabízeným jídlem.

Tyto typy akcí mohou dát návštěvníkům šanci ochutnat nová jídla z celého světa i různé druhy doprovodných nápojů, které zvýrazňují jejich chuť.

Kuchařské soutěže, vystoupení kuchařů nebo ukázky vaření, i to patří k food festivalu. Během těchto soutěží mohou kuchaři nebo amatérští kuchaři soutěžit o nejlepší recepty. 

Mnoho festivalů jídla se koná venku v parcích nebo na ulici uzavřené pro automobilovou dopravu ohrazené pronajatým mobilním oplocením a doplněné mobilními toaletamy, návštěvníci se tak mohou těšit plnohodnotnému komfortu a akci si užívat na plno. 

Festival jídla obvykle trvá jeden až několik dní, obvykle přes víkend.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.