Na Signal Festivalu přistane tajemný meteorit od architektky Evy Jiřičné

Signal 2019

Mezi nejzářivější jména letošního ročníku Signal Festivalu se bezpochyby řadí Eva Jiřičná, světově uznávaná česká architektka s ateliéry v Praze a v Londýně. Ve Vojanových sadech se po dobu festivalu zjeví tajemné světelné těleso, v jehož jádru je meteorit, který ale nikdo z návštěvníků nespatří hned na první pohled. Instalace s názvem A co kdyby to byla pravda bude nejen vizuálním zážitkem, ale také místem, kde se každý bude moci podívat do vlastního svědomí.

Výročí sametové revoluce, hlavní téma letošního Signal Festivalu, se v instalaci Evy Jiřičné odráží s nadsázkou a vtipem vlastním této architektce. Zároveň v sobě tajemná instalace s ještě záhadnějším názvem A co kdyby to byla pravda nese morální poselství a pracuje s vlastní sebereflexí a proměnou, kterou by v návštěvníkovi střetnutí s instalací mělo vyvolat. „Přemýšleli jsme o tom, co pro nás revoluce znamená. Většinou je v našich myslích s tímto slovem spojen drastický převrat, a proto jsme se rozhodli ve Vojanových sadech ukázat, že to tak být nemusí a že budoucnost může být poklidná. Pro Signal Festival a jeho návštěvníky jsme proto připravili tak trochu pohádku,“ prozrazuje o instalaci Eva Jiřičná.

Příprava instalace trvala přes 5 měsíců od vymyšlení konceptu až po samotnou realizaci. Společně s Evou Jiřičnou se na ní podíleli Petr Vágner a Filip Gottschalk ze studia AI-DESIGN. Jeden z hlavních komponentů instalace, zdroj atmosférického světla, zapůjčí česká společnost LASVIT, která je partnerem této instalace.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.