Colours of Ostrava 2019: bude to stát za to!

Hokej

Letošní ročník festivalu Colours of Ostrava nenabídne pouze hvězdy jako The Cure, Florence + The Machine, Rag'n'Bone Man, Years & Years, Tom Walker, Lewis Capaldi a mnoho dalších unikátních světových kapel, ale i velkou spoustu nehudebních aktivit.

Měsíc před začátkem zveřejnil festival celý časový harmonogram, kdy kde která kapela zahraje. Areál se otevře ve středu 17. července ve 12.00 hod., slavnostní zahájení proběhne na Česká spořitelna stage v 17.30 a hned poté festival odstartuje “domácí” ostravská kapela Buty.

Celý čtyřdenní maratón 350 koncertů a programů na 24 otevřených a krytých scénách zakončí v noci ze soboty na neděli dvě a čtvrt hodiny dlouhé vystoupení legendy The Cure.

Výjimečná příležitost si vyzkoušet “na vlastní kůži” práci s našimi i zahraničními tanečníky se návštěvníkům naskytne na letošní Europe stage. Program doplní taneční souboje pro veřejnost Dance Battle Junior, a Dance Battle Senior.

K projektu Pocta českému para hokeji v rámci Meltingpotu Gala přispěla trochu náhoda. Na scéně Cylinders Gong stage tak budou diskutovat s návštěvníky hráči i trenér české reprezentace Jiří Bříza. Jaké jsou jejich příběhy a jak vypadá zákulisí para hokeje? I na to se bude ptát moderátor Robert Záruba.

 

Diskuse I love Leonardo Da Vinci

Renesanční osobnosti dneška se zúčastní ti “nejpovolanější” hosté, kteří v sobě spojují tvořivost v několika různých oborech - vůdčí osobnost hnutí „bioart“, kontroverzní vědec a charismatický umělec Joe Davis z USA, z České republiky pak David Vávra, Yemi A.D., Tomáš Sedláček, Jaroslav Róna a Anatol Svahilec.

Poezie naživo

Poezie okamžiku. Poezie vs. Show - to je podtitul speciální festivalové exhibice slam poetry nazvané Slam Poetry Masters, při které své umění opět v rámci Meltingpotu Gala předvedou z České republiky Jaromír Konečný, Karin, Anatol Svahilec, Ondra Hrabal a Dr. Filipitch. Jako zvláštní host pak Tank (USA), Nicolas Job (SEN), moderuje Martin Vasques.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.