5 letních evropských festivalů

monkey business

Pro téměř sedm z deseti mladých lidí je oblíbenou letní zábavou návštěva hudebního festivalu. Čím dál více lidí přitom za skvělou muzikou a typicky festivalovou atmosférou míří do zahraničí.

Léto si lidé tradičně spojují s dovolenou u moře, zážitky, dobrý jídlem a spoustou zábavy. Pro čím dál více zejména mladých lidí se ovšem letní měsíce nesou ve znamení návštěv populárních hudebních festivalů.

Které akce byste měli vyzkoušet v letos?

Vybrali jsme pro vás přehled 5 zajímavých festivalů, za nimiž ani nemusíte příliš daleko. Navíc se většina z nich koná rovnou v hlavních městech daných zemí.

Rock Werchter v Belgii

Festival se koná ve vesnici Werchter asi 30 km od Bruselu. Čtyřdennímu multižánrovému festivalu se dostalo uznání jako jednomu z nejlepších a nejlépe organizovaných festivalů, International Live Music Conference (ILMC) jej dokonce hned několikrát označila za vůbec nejlepší hudební festival na světě. Letos je pořádán již pátým rokem a fanouškům nabídne vystoupení zpěvaček Pink či Kylie Minogue nebo skupin jako The Cure, Muse, Mumford & Sons či Florence + the Machine. Krom toho hodlá návštěvníkům nabídnout i gastronomický zážitek daleko převyšující pouhé stánky s hot-dogy nebo hamburgery.

Wireless ve Velké Británii

Londýnský Finsbury Park každý rok na začátku července hostí vůbec největší městský hudební festival v Evropě. Návštěvníkům nabídne to nejlepší z moderních hudebních žánrů, jako je například hip-hop, grime nebo garage. Představí se na něm pěkná řádka rappových hvězd, kupříkladu Cardi B, Travis Scott, Tyga, Future nebo skupina Migos.

Ultra Europe v Chorvatsku

V chorvatském Splitu se letos uskuteční již 7. ročník jednoho z nejočekávanějších evropských festivalů taneční muziky na světě. Návštěvníky čeká velkolepá show a pořádná dávka výběrové EDM, house a techno muziky. Kromě hlavního programu konaného na stadionu Poljud ve Splitu si lze užít i několik dalších párty, například Ultra Beach na ostrově Hvar nebo Regatta Beach na ostrově Brač. Line-up festivalu nabídne taková jména jako David Guetta, Swedish House Mafia, DJ Snake či Carl Cox.

Roskilde v Dánsku

Největší festival v severní Evropě, po Glastonbury se jedná o druhý nejstarší festival na světě. Jako jediný se také může pyšnit tím, že nebyl vynechán ani jeden ročník. Není však jen o hudbě, ale i o charitě, komunitě a soudržnosti. Veškerý výdělek organizátoři věnují na dobročinné účely. Na návštěvníky čeká osm dní skvělé muziky i ekologických, sociálních a kulturních témat. Z hudebních interpretů se lidé mohou těšit na rappera Travise Scotta, zpěvačku Robyn nebo skupiny The Cure či Brockhampton. Festival se koná v městě Roskilde asi 30 km od hlavního města Kodaně.

Mad Cool Festival ve Španělsku

Relativně mladý festival – první ročník byl pořádán teprve v roce 2016 –, který se však již stihl vyšvihnout mezi absolutní evropskou špičku. Během tří dnů hlavní město slunného Španělska uvítá hvězdy rockové, indie a elektronické muziky, například skupiny Bon Iver, The Cure, Prophets of Rage, The Smashing Pumpkins, The Nationals a plejádu dalších.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.