Festivalový tip na víkend

Festival Slunce ve skle

Festival Slunce ve skle nabídne třetí zářijový víkend v Plzni již devátou přehlídku 70 minipivovarů z Česka i zahraničí. Letos poprvé ve své historii bude Slunce ve skle probíhat ve dvou dnech.

Na selské návsi v Plzni – Černicích se během víkendu 15.-16. září představí vzorky od 70 různých výrobců piva z Česka i zahraničí. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program, prohlídky hostitelského pivovaru, pivní soutěže, dobré jídlo i skvělou hudbu. Letošní novinkou je i vlastnoruční řezání pamětních desek z dřevěné klády s vypáleným cejchem festivalu, který si mohou návštěvníci odnést jako suvenýr domů. Vstup na festival je samozřejmě zdarma!

Co vás čeká?

Ačkoliv je hlavním festivalovým dnem sobota, pokud se vydáte na Černickou náves již v páteční podvečer, vyberete si z nabídky více než 30 pivovarů a k poslechu vám zahraje Anakonda Benda.

Sobotní program se rozjede naplno od 13 hodiny. Z Pivovarské zahrady se celý festival rozšíří i do pivovarského dvora a na selskou náves. V stanovených intervalech se můžete zúčastnit prohlídek pivovaru Purkmistr i pivních lázní. Soutěživí jedinci si přijde na Slunci ve skle na své – těšte se na klání v držení tupláků, překládání pivních přepravek nebo nejrychlejší pití piva na ex. Kromě stánků s pivem vyzkoušíte i pivní hasičský vůz Praga RN, ve kterém je v nádrži místo vody pivo. Opět nebude chybět bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení a pivní policie.

Slunce ve skle

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.