Colours of Ostrava zahájí 19. července Imagine Dragons a zakončí v sobotu Jamiroquai

Imagine Dragons

Jak je u nás tradicí, program jsme sestavovali tak, že každý ze čtyř festivalových dnů nabízí někoho z hlavních headlinerů, každý den je nabitý od poledne do brzkého rána,“ říká na úvod ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Středa 19. 7. 2017

První den se představí na hlavním pódiu tří velké hvězdy – zpěvačka Birdy, britské trio alt-J a americká kapela Imagine Dragons, která na Colours přiveze i nové album Evolve. Na dalších scénách si poslechnete elektronické Digitalismu nebo domácí Tata Bojs. Ve středu zde také zažije premiéru společný americko-český hudebně-vizuálně-světelný projekt dvou hudebníků a konstrukterů unikátních nástrojů Williama Close and The Earth Harp a Lenky Morávkové and Bohemian Cristal Instrument. Zároveň proběhne na 8 scénách mezinárodní fórum Meltingpot, které představí více než 150 osobností z celého světa.

alt J trio

Čtvrtek 20. 7. 2017

Hlavní scéna ve čtvrtek bude patřit ženám. První zahraje Aneta Langerová následována festivalovou premiérou Američanky LP a poté vůbec první tuzemský koncert držitelky devíti Grammy zpěvačky Norah Jones. Čtvrtek završí soulový britský zpěvák Michael Kiwanuka, britská trip hopová legenda UNKLE, strhující soulová formace St. Paul & The Broken Bones, nebo a capella zážitek se zpěvákem Faadou Freddym.

Pátek 21. 7. 2017

Pátek nabídne první tuzemský koncert australské rockové legendy Midnight Oil, kteří přijedou v rámci světového comebackového turné. Dále vystoupí například berlínské elektronické trio Moderat, uhrančivý zpěvák, básník a klavírista Benjamin Clementine, nebo jazzový saxofonista Donny McCaslin, který nahrál s Davidem Bowiem jeho poslední album Blackstar. Velkým zážitkem bude setkání Michala Hrůzy s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Electronic stage ovládne Machinedrum nebo Christian Löffler & Mohna.

MidnightOil

Sobota 22. 7. 2017

Festival vyvrcholí v sobotu na hlavní scéně strhujícím koncertem legendy funku a acid jazzu Jamiroquai a elektronické Justice. V poslední den vystoupí dále například britská soulová zpěvačka Laura Mvula, francouzští Nouvelle Vague, britská “superformace” Afro Celt Sound System, taneční Booka Shade nebo David Koller.

Jamiroquai

Vybrat si návštěvníci mohou z více než 350 programových položek na 20 venkovních i krytích scénách. Na festival Colours of Ostrava, který byl zařazen britským deníkem The Guardian mezi top 10 festivaly v Evropě, přijede 70 zahraničních a 60 domácích kapel a hudebníků z celého světa.

Doprovodný program

Koncerty doplní bohatý program: z divadel například Cirk La Putyka, Divadlo Husa na provázku, divadlo VOSTO5 nebo divadlo Demago z Ústí nad Labem. Nebudou chybět ani projekce filmů, workshopy, řada výstav a výtvarných aktivit. Uměleckou tvorbu z oblasti designu, módy a výtvarného umění představí zvláštní Design zóna. V areálu festivalu proběhne řada výstav a výtvarných aktivit.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.