Trio alt-J vydává 2. června album Relaxer a rovnou jej představí na Colours of Ostrava

album Relaxer

Britská formace alt-J, která se pyšní vyprodanou Madison Square Garden, Mercury Prize a nominacemi na Grammy a Brit Award vydává své třetí album. Na novince Relaxer nabídnou osm nových skladeb, z nich tři doposud zveřejněné odhalují, že to bude opravdu pecka! K novému albu připravili alt-J svým příznivcům volně dostupnou herní aplikaci, která přenese návštěvníky do atmosférického prostředí, jak jinak než za doprovodu nového alba.

Pracujeme spontánně

“Měli jsme v hlavě nekonečně nápadů. Na výsledek se strašně těšíme. Už teď je jisté, že se bude od předchozích alb hodně lišit. Na druhou stranu, pracujeme hodně spontánně, hudbu píšeme ze srdce, bez kalkulu. Takže se tak úplně nedá předpovídat, jak to všechno dopadne,” komentuje vznik alba Relaxer bubeník Thom Sonny Green.

alt J trio

V pořadí třetí album Relaxer navazuje na desku This is All Yours z roku 2014, se kterou získali nominaci na Grammy a Brit Awards. Celkem s debutovým albem An Awesome Wave prodali před 2 miliony alb a skladby alt-J doposud dosáhly přes miliardu streamů.

Kromě alt-J jsou hlavními hvězdami festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 19. do 22. července v industriálních Dolních Vítkovicích, Imagine Dragons, Jamiroquai, Norah Jones, Justice, Birdy, Midnight Oil, Moderat, LP, Benjamin Clementine, Michael Kiwanuka, Laura Mvula, UNKLE, Afro Celt Sound System nebo Nouvelle Vague. Celkově si návštěvníci festivalu, který byl loni zařazen britským deníkem The Guardian mezi 10 nejlepších v Evropě, budou moci vybrat z více než 350 programových položek na 20 scénách.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.