Do Ostravy přijede spisovatel Ben Aaronovitch, Karima Bennoune i informatik Sugata Mitra, který inspiroval Milionáře z chatrče

Meltingpot

Na druhý ročník mezinárodního diskuzního fóra Meltingpot, který proběhne od 19. do 22. července po boku festivalu Colours of Ostrava v Dolních Vítkovicích v Ostravě, se sjedou velká jména!

Potkat můžete například autora románu Cesta pokojného bojovníka Dana Millmana, autora městských fantasy z Londýna Bena Aaronovitche, indického informatika a autora Hole-in-the-Wall, který se stal předlohou pro knihu a poté film Milionář z chatře a spoustu dalších.

“Jde o osobnosti, které nejenže dosáhly velkých úspěchů a staly se inspirací pro mnoho lidí, ale také dokáží o svých životech zajímavě vyprávět a diskutovat,” říká pořadatel Antonín Parma. “První potvrzená jména reprezentují neobvyklou šíři oblastí a myšlenek, které letošní Meltingpot nabídne – reformy vzdělávání, osobní rozvoj, ekonomii, hudba a další formy umění, ochranu lidských práv a národních zájmů či cestovatelství nebo zdravý životní styl ,” dodává. Na 8 scénách vystoupí více než 150 osobností z celého světa. “Nechceme být další konferencí, ale spíše platformou, prostředím, kde si návštěvníci skrze osobní příběhy našich hostů dobijí energii a získají věrohodný pocit, že dává smysl přinášet pozitivní řešení bez ohledu na téma,” doplňuje Antonín Parma.

Miloslav Stingl

Těšit se můžete na uznávaná jména z oblasti ekonomiky, sociologie, filozofie, šamanismu, na spisovatele i ochránce přírody a spoustu dalších zajímavých osobností.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.