Cirk La Putyka předvede nejnovější představení na Colours of Ostrava

Colours of Ostrava

Nejnovější představení Batacchio novodobého cirkusu Cirk La Putyka i speciální verze inscenace Lásky jedné plavovlásky – plavovlásky jedné lásky brněnského Divadla Husa na provázku jsou letošními velkými lákadly Colours of Ostrava, který proběhne od 19. do 22. července v industriálních Dolních Vítkovicích.

Brněnské Divadlo Husa na provázku

“Protože Provázek v příští a přespříští sezóně slaví své padesátiny - přičemž my jsme se rozhodli oslavit je sérii padesáti bezprecedentních událostí - učinili jsme toto ostravské hostování jedním z bodů oslav a objednali kvůli tomu náklaďák a pohyb jevištních vozů, že se z toho Martin Ondrúš na chvíli orosil. Třetím ze čtyř prologů festivalu, že by se to s dovolením stalo - toto naše pobývání v Ostravě - Miloši Formanovi a šedesátým letům a Provázku na počest,” vysvětluje Vladimír Morávek - režisér Divadla Husa na provázku.

Nový cirkus v Ostravě

Nový cirkus, tanec a iluzionismus se snoubí v inscenacích Batacchio Cirk La Putyka. Soubor se inspiruje poetikou starých kočovných divadelních společností, které volně spojovaly všemožné lidské dovednosti a výtvory. “Batacchio vás okouzlí atmosférou dávných šou plných magických triků, dechberoucí akrobacie a humoru. Na scéně se objeví sedm akrobatů a herců v netradiční kombinaci disciplín nového cirkusu s těmi, které na jevišti už jen tak neuvidíte,” láká principál souboru Rosťa Novák.

Z divadelně-hudebních souborů a představení se také předvedou na Colours Of Ostrava divadlo Demago, které mistrně mísí žánry, soubor Impéčko Ostava nebo VOSTO5 s představením Stand’artní kabaret.

Hlavními headlinery Colours of Ostrava 2017 jsou Imagine Dragons, Jamiroquai, Norah Jones, Justice, alt-J, Birdy, Midnight Oil, Moderat, LP, Benjamin Clementine, Michael Kiwanuka, Laura Mvula, UNKLE, Afro Celt Sound System nebo Nouvelle Vague.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.