Anička Polívková s Michalem Kurtišem nebo sestry Geislerovy míří na rodinný festival Struny dětem v Minoru

Festival Struny dětem

Již osmým rokem festival pro zvídavé děti a hravé rodiče Struny v Minoru nabízí víkend naplněný zážitkovým poznáním rozličných uměleckých forem. O třetím květnovém víkendu se potkají s oblíbeným tanečním párem ze StarDance Annou Polívkovou a Michalem Kurtišem, s Bratry Ebenovými, Lenkou Dusilovou, se sestrami Geislerovými a další spoustou známých tváří.

Letošní ročník má podtitul “Když si múzy hrají”. Tvořivé děti i teenageři se mohou těšit do divadla Minor, na Novoměstskou radnici i na open air koncerty či pouliční storytelling ve Vodičkově ulici v Praze.

Hlavním cílem a posláním festivalu je přiblížit dětem umělecké prostředí tak, aby jej považovaly za přirozenou součást života a měly touhu se do něj vracet jako posluchači i jako tvůrci. Festival nabízí příležitost setkat se nablízko s osobnostmi české umělecké scény a prožít nové zážitky.

Pro festival je připraveno několik výjimečných projektů například hudebně-divadelní projekt s názvem Zvuky nočního lesa, kde se na Novoměstské radnici v režii Jiřího Adámka představí v hlavní roli kouzelná zvuková hračka Mogees. Tradičně nebude chybět nové představení z minorské produkce Sněhová královna a vrátí se oblíbení Pišlici Beaty Hlavenkové s Ivanem Trojanem a Lenkou Dusilovou. Řada z nich i další umělci zvučných jmen jako choreograf Jan Kodet nebo režisérka Lenka Tretiagová, se budou dětem věnovat i na originálních workshopech, připravených s jediným záměrem: představit dětem pestrý svět umění a dalších tvořivých aktivit, umožnit jim nadchnout se pro umění. Speciální program bude opět připraven i pro teenagery.

Akce jsou rozděleny dle věkových kategorií tak, aby si festival užily nejmenší děti i ty starší. Jednotlivé akce jsou rozděleny dle věkových kategorií. Kompletní program a všechny podrobné informace jsou k dispozici na www.strunydetem.cz.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.