Jamiroquai se představí na Colours of Ostrava s novým albem „Automaton“

Jamiroquai Automaton

Legenda funku a acid jazzu se vrací na scénu! Britská multižánrová hudební skupina, držitelé ceny Grammy Jamiroquai vydávají své osmé studiové album „Automaton“. Jeden z nejvlivnějších hudebních inovátorů své doby se představí i na 16. ročníku Colours of Ostrava v Dolní oblasti Vítkovic od 19. do 22. července 2017.

Dle frontmana skupiny Jay Kay je „Automaton“ dotažený po všech stránkách k dokonalosti. Rytmy a melodie všech 12 skladeb spolu harmonizují. “Naší zásadou bylo - all killer, no filler - tedy všechno musí být skvělé skladby, žádné vycpávky. Nezařadili jsme několik výborných písní, protože prostě nebyly dost dobré.“, říká Kay. “Hodně jsme přemýšleli - jak přenést původní zvuk Jamiroquai do současnosti - do roku 2017? Jak najdeme rovnováhu mezi naším elektronickým a koncertním já? Rovnováhu mezi tím, proč nás lidé mají rádi, a tím, co bychom chtěli udělat my? Od začátku jsem věděl, že budu spolupracovat s naším klávesákem Mattem Johnsonem. A podařilo se. Všichni, kdo již desku slyšeli, si myslí, že je velmi čerstvá. Zní jako Jamiroquai, ale zároveň, že jsme se posunuli dopředu.”, doplnil Jay Kay.

Titulní skladba stejnojmenného alba „Automaton“ vznikla inspirací vzestupu umělé inteligence a technologie v dnešní světě a opomíjení příjemnějších „lidských“ věcí, včetně vzájemných vztahů. K pilotní skladbě zrežíroval ve stylu neo-noir scifi Charlie Lightening videoklip pod tvůrčím dohledem Jay Kaye.

Mimo zisk přestižní ceny Grammy Jamiroquai celosvětově prodali přes 27 milionů alb a jsou držiteli rekordu v Guinness Book of World Records za nejlépe prodávané funkové album všech dob.

Vedle návratu Jamiroquai se můžete na Colours of Ostrava 2017 těšit na takové hvězdy jakou jsou Imagine Dragons, Norah Jones, Justice, alt-J, Birdy, Midnight Oil, Moderat, LP, Benjamin Clementine, Michael Kiwanuka, Laura Mvula, UNKLE, Afro Celt Sound System nebo Nouvelle Vague. Máte se na co těšit i letos!

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.