Kapela Kabát je hlavní hvězda festivalu Hrady CZ

Kapela Kabát a Hrady CZ

Dvanáctý ročník letního festivalu Hrady CZ, který letos odstartuje na hradě Točníku. Hlavní hvězdou letošního hradního turné se stala kapela Kabát.

V pátek fanoušci na dvou stageích uslyší Monkey Business, Xindla X, Mandrage nebo speciální hodinový hradní set rapperů Rytmuse a Vladimira 518. Pouze na festivalu Hrady CZ bude hrát legendární kapela Pražský výběr. Sobotní program festivalu bude patřit například skupinám No Name, Visací zámek, Divokej Bill nebo Mňága a Žďorp.

Po českých a moravských hradech

Během léta bude festival putovat vždy v pátek a sobotu po českých a moravských hradech.  V pátek se areály otevřou v 16 hodin a kromě vystoupení kapel Portless. Nebe, Rajvosa Prag Band či Gazdina Roba nebude chybět oblíbený hradní karneval, kdy nejlepší masky vyhrají ceny. Páteční program zůstává i nadále rozšířen na dvě pódia a nabízí tak plnohodnotnou festivalovou atmosféru. V sobotu se areály otevřou již v půl jedenácté a v průběhu dne se na dvou pódiích na českých a moravských hradech dále vystřídají kapely a interpreti Vypsaná Fixa, UDG, Ewa Farna, Anna K., Krucipusk, Pipes and Pints, Desmod, Skyline Poletíme, Smrtislav či Rybičky 48. Festival nabídne návštěvníkům za příplatek možnosti ubytování v komfortních VIP Hradních kempech nabízejících ubytování v hlídaném areálu s vlastním sociálním zařízením a sprchami a tradiční stanové městečko zdarma. V těsné blízkosti areálu bude možnost využít prodejny potravin, úschovny kol a batohů a navýší se sociální zázemí i kapacity parkovišť. Připravena bude opět kyvadlová doprava. Nově festival nabídne širší výběr gastronomie a nápojů ve festivalovém areálu. V případě horkého počasí budou v pohotovosti hasičské kropicí vozy a zajištěn dostatek pitné vody.

V rámci festivalové vstupenky bude možné navštívit jednotlivé hrady a návštěvníci se budou moci letos zapojit do velké prázdninové soutěže s tématikou Karla IV. Připravena je také fotosoutěž o nejlepší fotky z festivalu určená zájemcům z řad návštěvníků, veškeré informace o soutěžích budou zveřejněny na webových stránkách festivalu.

Letos poprvé i na Slovensku

Letos poprvé se také pod názvem Slovenské hrady zastaví a svou pouť ukončí 10. září na hradě Červený Kameň na Slovensku. Vystoupí zde například skupiny Majk Spirit, Rytmus, Vladimir 518, Divokej Bill, Tublatanka, Desmod, Chinaski, Horkýže Slíže, Inekafe a řada dalších.

Interpreti na festivalu HRADY CZ

Kabát, Pražský Výběr, Rytmus & Vladimir, 518, Anna K.,Divokej Bill, Desmod, Krucipüsk, Mandrage, Ewa Farna, Gazdina Roba, Mňága a Žďorp, Monkey Business, No Name, Nebe, Pipes and Pints, Poletíme?, Portless, Rajvosa Prag Band, Rybičky 48, Skyline, Smrtislav, UDG, Visací Zámek, Vypsaná Fixa, Xindl X

Interpreti na festivalu SLOVENSKÉ HRADY

Chinaski, Desmod, Divokej Bill, Majk Spirit, Rytmus, Horkýže Slíže, Inekafe, Tublatanka a další

Termíny a místa konání festivalu HRADY CZ

Festival Hrady CZ se letos odehraje na Točníku (15. – 16. 7.), na Kunětické hoře u Pardubic (22. – 23. 7.), na Švihově u Klatov (29. – 30. 7.), v Rožmberku nad Vltavou v Jižních Čechách (5. – 6. 8.), na Veveří u Brna (12. – 13. 8.), v Hradci nad Moravicí u Ostravy (19. – 20. 8.), na Bouzově na Olomoucku (26. – 27. 8.), na Bezdězu (28. – 29.8.) a na také slovenském hradě Červený Kameň (10. 9.)

Permanentky na festival Hrady CZ lze do dne před akcí zakoupit za sníženou cenu 750 korun v předprodejní síti Ticketstream. V nabídce jsou i speciální balíčky s ubytováním ve VIP Hradních kempech za aktuální cenu 950 korun. Lístky je možné zakoupit jako E-tickets i přes internet. Na místě budou permanentky k dostání za 850, respektive 1100 korun s ubytováním. V prodeji jsou i lístky na jednotlivé dny a pořadatelé poskytují slevy dětem do 6 a 12 let v doprovodu rodičů. Vstupenky na Slovenské hrady jsou do 30. června v předprodeji v síti Ticketportal.sk za aktuální cenu 19 euro, na místě pak 25 euro a i zde vstupenka zahrnuje prohlídku hradu. Více informací na www.hradycz.cz, www.slovenske-hrady.sk a www.facebook.com/slovenskehrady.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.