MØ a Dub FX se vracejí na Grape festival

Grape festival po týdnu představuje další jména ze svého letošního programu. Do Piešťan se po roce vrací dánský ženský zázrak MØ, po třech letech i Australan Dub FX a tuto dvojici doplní All Tvvins z Irska.


"Když loni kvůli špatnému počasí nemohla MØ odehrát celý koncert, slíbili jsme návštěvníkům, že se ji pokusíme dotáhnout i za rok. Nebylo jednoduché, aby si sladila plány, ale nakonec se to podařilo," vysvětluje za organizační tým Ján Trstenský.

 

 

Karen Marie Ørsted aka MØ každým rokem stoupá na žebříčku popularity a nepochybně se stane jedním z headlinerů festivalu. K úspěchu jí dopomohl i mega hit Lean On, který nazpívala pro Major Lazer. Loni vydala ve spolupráci s Diplem skladbu Kamikaze, které se podařilo dosáhnout na Youtube už 10 milionů shlédnutí a tak potvrzuje, že o její hudbu je stále větší zájem.


Po třech letech se vrací i australský street performer Dub Fx, který si na pódiu vystačí i sám se svým jedinečným provedením beatboxu. Ten svůj koncert před pár lety odehrál s velkým úspěchem, ale kvůli posunutí času hraní ho ne všichni návštěvníci viděli a tak organizátoři rádi přijali nabídku od managementu tohoto skvělého hudebníka a přivezli ho zpět.


Třetí zveřejněnou kapelou jsou irští All Tvvins, kteří se zatím pouze prodírají mezi hudební špičku. V jejich inspiraci je možno pozorovat vliv Foals či Editors, ale skladby mají svou rozpoznatelnou pečeť a z Irů dělají jednu z nejzajímavějších nových kapel ze zeleného ostrova. "Skupinu jsme viděli loni na festivalu Eurosonic v Nizozemsku a velmi se nám jejich koncert líbil, byl plný nezaměnitelné energie. Letos přišla nabídka a my jsme ji neodmítli," doplňuje Ján Trstenský.


Festival Grape se uskuteční 12.-13.8.2016 na piešťanském letišti. Dosud potvrzení účinkující: Bloc Party (uk), Netsky live (be), Milky Chance (de), Camo & Krooked (at), Circa Waves (uk), HVOB (at), Jan Blomqvist (de), Bokka (pl) .

MØ: Kamikaze
https://www.youtube.com/watch?v=eVD9j36Ke94
Dub FX: Stars
https://www.youtube.com/watch?v=XA72-mzHkAY
All Tvvins: Darkest Ocean
https://www.youtube.com/watch?v=x0N9gIm1wQg

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.