Nový festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady

estival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady

Je bez diskuze, že filmová hudba má výrazný podíl na celkovém zážitku z filmů. Nový Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady je oslavou filmové hudby a je první a také jediný svého druhu v České republice.


Veřejnosti se poprvé představí už v sobotu 27. srpna a to celodenní „ochutnávkou“, která předznamená oficiální 1. ročník, který se uskuteční koncem srpna 2017. Sobotní program slibuje aktivity pro celou rodinu a vyvrcholí koncertem filmové hudby pod poděbradským zámkem na břehu Labe.

SOUNDTRACK Poděbrady je výjimečný

SOUNDTRACK Poděbrady je výjimečný nejen zaměřením na filmovou hudbu, ale také orientací na nové formy, nejmodernější technologie, multimédia, proměňující pasivní poslech v interaktivní zážitek.

Michal Dvořák

Festivalový program cílí na návštěvníky všech generací (od dětí přes teenagery až po seniory). Za konceptem festivalu stojí produkční tým kolem Michala Dvořáka, kterého známe z realizace projektů Lucie 2014 a Vivaldianno. Michal Dvořák je také autorem hudby k filmům Zapomenuté světlo, Amerika anebo Báječná léta pod psa.

„Filmovou hudbu považuji za nejkrásnější hudební dobrodružství, rádi bychom ji uváděli v netradičních nových formách a zajímavých prostorech uvnitř i pod širým nebem. V Poděbradech jsme našli ideální zázemí. Věříme, že festivalem bude žít celé město,“ říká Michal Dvořák, ředitel a iniciátor Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady.

Festivalový „trailer“ v sobotu 27. srpna 2016 organizátoři označují za propagační a testovací akci. „Rádi bychom veřejnosti ukázali, jak by měl vypadat první ročník v roce 2017“ doplňuje Michal Dvořák. Vstup bude zdarma.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.