Colours of Ostrava si užijeme také v ženském podání

Colours of Ostrava v ženském podán

Důkazem, že Colours of Ostrava není čistě mužskou záležitostí, je hned celá řada výjimečných osobností něžného pohlaví, které jsou připravené rozeznít celý festival do nebeských výšin. Účastníci okusí skutečnou exotiku, dorazí sem totiž umělkyně nejen ze starého kontinentu, ale například také z Izraele.

 

Nemusíte se obávat žádných ohraných skladeb, vše se bude odehrávat v mladém duchu, který v sobě skrývá nebývalou dávku temperamentu a experimentování. Z divokého a nespoutaného Norska k nám přijede zpěvačka Aurora Aksnes, které je sice jen 19 let, ale bůh na ní talentem nijak nešetřil. Důkazem jsou miliony posluchačů, které se jí podařilo ulovit díky jejímu prvnímu EP Running With The Wolves. Velkou pozornost si získalo i debutové album All My Demons Greeting Me As A Friend’!

U mladých norských talentů ještě zůstaneme. Na festivalu se můžete těšit také na Susanne Sundfør, která již pokořila třicítku a její znalost norské hudby z ní dělá severskou bohyni, která okouzlila svět albem The Silicone Veil, ale i podílem na soundtracku k filmu Oblivion.

Z nedalekého Polska dorazí zpěvačka Maria Peszek, která je známá i na stříbrném plátně či divadelních prknech. Její obliba popu, rocku, kabaretu i punku může znít extravagantně, ale ve skutečnosti se jedná opravdu o moderní spojení, které se snoubí v tóny, jaké jen tak nedostanete z hlavy. Jak sama říká, jejím cílem bylo vydat pacifistickou desku, která bude dávat sílu všem lidem v těchto neklidných časech. My jí za její poselství děkujeme a budeme se na ní na festivalu samozřejmě těšit.

Jak jsme již zmínili, můžeme se těšit i na posilu z dalekého Izraele, je to umělkyně Victoria Hanna. Její jméno možná neznáte, ale už nyní si dokázala získat své příznivce všude, kam vkročila, dokonce i v New Yorku. Vrcholnou popularitu jí zajistily zejména klipy jako Twenty two (22) letters a The Aleph-bet song (Hosha'ana), které jsou inspirovány kabalistickým dílem, posvátnou Knihou stvoření (Sefer Jecira).

Skvělou senzací je také holandská zpěvačka vystupující pod jménem Kovacs, která už završila 26 let a zaujme vás u ní nejen její hudba, ale i vzhled. Tato umělkyně nejraději chodí s hlavou vyholenou dohola a s kožešinovou čepicí, kterou rozhodně nepřehlédnete. Jak sama prohlašuje: “Mohu se stát čarodějnicí, mrchou i vražedkyní.” Její syrový a tmavý hlas vám bude znít v uších ještě dlouho.

Kdy festival probíhá?

Samotný festival probíhá od 14. do 17. července a sice v industriálním areálu Dolních Vítkovic. Dámy zde rozhodně nebudou samy, po jejich boku vystoupí světově známé skupiny jako Underworld, Tame Impala, Of Monsters and Men, M83, Passenger, Thievery Corporation, ANOHNI, Kodaline a mnoho dalších.Celý program má přes 300 bodů a na své si zde přijdou mladí, dospělí, ale i rodiny s dětmi. Kromě 22 krytých a otevřených scén zde najdete divadla, filmy, workshopy, diskuse a mnoho dalšího. Vstup na Colours je zcela bez bariér a vstupenky si můžete objednávat i online na www.colours.cz nebo v síti Eventim.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.