Colours of Ostrava 2016 - nejočekávanější hosté scény

Colours of Ostrava 2016

Stejně tak jako minulý rok, tak i letos v Ostravě proběhne festival Colours of Ostrava, který se v loňském roce zasloužil o velký úspěch a letos má v plánu ho opět zopakovat.

Těšit se můžeme na speciální Electronic stage, která bude ve jménu 12 velikánů ze současné elektronické scény. Těšit se můžeme na Kiasmos, UNKLE Sounds, Erol Alkan, Slow Magic, Actress, Nathan Fake, Rone, Boy 8-bit, Christian Löffler, Cloud Boat, Throwing Snow a Sun Glitters.

Kromě zahraniční scény přijdou i české projekty, které rovněž dokáží potěšit i náročnější fanoušky tohoto žánru. Tento rok bude celá scéna umístěna do Dolu hlubina, kde bude po uzavření hlavního areálu velkolepá afterparty.

Nejočekávanější hosté

Jedním z nejočekávanějších hostů je již zmíněná dvojice z mrazivého Islandu, Kiasmos, kterou tvoří Oláfur Arnalds a Janus Rasmussen. Jen málokdo by dokázal smíchat klasickou komorní hudbu s technem, aby to znělo tak skvostně, jako od těchto umělců. Jak samotný Arnalds říká, jejich cílem není pouze rozhýbat tělo, ale zejména se těšit se z hudby, která dokáže roztančit i mysl.

DJský projekt UNKLE Sounds zavítá do Ostravy po 4 letech a to v čele s trip-hopovou legendou UNKLE, Jamesem Lavellem. Pokud máte rádi remixy, potěší vaše uši Erol Alkan, který přijede až z Británie a v ČR bude mít svojí premiéru. Díky svému Djskému umění vystupoval i s Madonnou a skupinou Daft Punk. Premiéru zde bude mít i Rone, hvězda francouzské elektronické scény.

Skvělým zážitkem bude poslech elektronického vizionáře Darrena Cunninghama, nebli Actress, který vystupoval i s umělci jako Flying Lotus, Kode 9 aj. O prosluněnou radostnou hudbu a příjemnou atmosféru se postará úspěšný producent Slow Magic. Potěší vás i méně známá hudba od lucemburského hudebníka Sun Glitters.

Britských umělců zde rozhodně nebude poskrovnu, letos zavítá i Nathan Fake, který měl původně vystoupit i v minulém roce. Z britských ostrovů sem připluje i král minimalistického techna, Christian Löffler se svým Boy 8-bit. Dále to bude také dvojice Tom Clarke & Sam Ricketts nebo producent Throwing Snow.

Colours of Ostrava 2016  - Kiasmos

Důležité informace Colours of Ostrava 2016

Červeným fixem si vyznačte do kalendáře 14.-17. července, neboť v tyto dny bude festival Colours of Ostrava probíhat. Bude se jednat o velkolepou show, která se neponese jen v hudebním duchu, ale můžete se těšit i na koncerty, filmy divadla, workshopy aj. Celkem bude bude přes 300 programových bodů. Celý festival bude probíhat na 22 otevřených i krytých scénách.

Dějištěm festivalu je skvostný industriální areál Dolních Vítkovic, kde se o váš komfort postarají dvě stanová městečka, Family Park s Dětskou zónou, program Colours bez bariér a další. Bude se jednat o velkolepou show, která nemá obdoby a to je dostatečný důvod, abyste si ji nenechali ujít.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.