Zajeďte si na festival do Londýna

festivaly v Londýně

Pokud patříte mezi ty, kteří mají léto spojené s návštěvou festivalů a zábavou pod širým nebem, neměl by vám ujít program, který na tuto sezónu připravila pro své obyvatele i návštěvníky britská metropole.

Londýn se promění nejen v centrum stylových hudebních akcí, ale těšit se můžete také na jedinečné gastronomické zážitky, originální zábavu pro děti i dospělé, a nebude chybět ani pivo, tedy mok, bez něhož si žádný Čech pravou festivalovou atmosféru nedokáže představit.

New Look Wireless Festival

Čtyři dny plné té nejlepší taneční hudby a světově proslulých interpretů jako je Drake, Avici, David Guetta či Nicky Minaj slibují skvělou zábavu a navodí neopakovatelnou letní atmosféru, kterou si budete užívat až do brzkých ranních hodin. Tento oblíbený londýnský festival se koná od 3. do 5 července ve Finsbury Parku. Vstupenky rezervujte na internetu co nejdříve – tolik hvězdných jmen taneční hudební scény na jednom místě totiž pravidelně láká tisíce návštěvníků z celého světa.

Bristol International Balloon Fiesta

Již po třicáté sedmé se v Bristolu koná největší evropský festival horkovzdušných balónů. Tuto originální akci navštíví každoročně přes půl milionu diváků, kteří se po čtyři dny mohou kochat nebem plným balónů roztodivných tvarů a barev. V bohatém programu se dozvíte vše o tajích létání a řízení horkovzdušného balónu a budete si moci na vlastní kůži prohlédnout jednotlivé exponáty. Čtyřdenní podívaná vyvrcholí nočním vzletem osvětlených balónů za doprovodu hudby a obrovského ohňostroje. Nenechte si ujít jedinečnou podívanou, která okouzlí malé i velké - akce probíhá od 6. do 9. srpna a je zcela zdarma.

London Wonderground

Od května až do 27. září se na břehu Temže v centru Londýna můžete přenést zpátky do dětských let a zaskotačit si na kolotočích, prolézačkách nebo se proletět až ke hvězdám na 60 metrů vysoké horské dráze Star Flyer. V areálu tohoto „hřiště pro dospělé“ je také nejlepší kabaret a cirkus ve městě, a těšit se můžete také na živé stand-up výstupy místních bavičů. K odpočinku v areálu najdete také množství stylových barů a restaurací. Vstup do areálu je zdarma.

Great British Beer Festival

Navštivte největší pivní festival ve Velké Británii a zjistěte, zda mají ostrované stejně tak dobré sládky jako máme v Čechách. Od 11. do 15. srpna budou moci návštěvníci londýnské Olympie ochutnat na 900 druhů ciderů, světlého i tmavého piva domácích i mezinárodních značek. Ve 27 barech se představí na 350 pivovarů z celých britských ostrovů a těšit se můžete také na skvělé občerstvení, hudbu a stylová místa k sezení.

Big Festival Jamie Olivera a Alexe Jamese

Co může být lepšího než spojení kvalitní hudby a delikátního jídla? Zavítejte na akci, kterou má pod patronátem světoznámý kuchař Jamie Oliver a kytarista kapely Blur Alex James. Ve dnech 28. až 30. srpna se v příjemném prostředí Cotswold v Kinghamu můžete těšit na kuchařské show, kulinářské speciality, bohatý program pro děti, a taky celodenní série koncertů v podání takových interpretů jako je Dizzee Rascal nebo Ella Eyre. Neváhejte a rezervujte si svém místo ve stanovém městečku.

Meatopia

Tato akce rozhodně není pro vegetariány, naopak. Meatopia je festival masových pochoutek té nejvyšší kvality, připravovanými těmi nejlepšími šéfkuchaři v Británii. Ve dnech 19. až 20. záři se jich v Tobacco Dock ve východním Londýně sejde asi dvacítka. Se svými spolupracovníky utvoří týmy, které budou po celé dva dny chystat masové pochoutky podle receptů z celého světa. Těšit se tak můžete na americké burgery, africké dušené maso nebo grilované pochoutky z jižní Ameriky. K dobrému trávení přispěje i bohatý hudební program.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.