Festival Živoucí historie – zážitek pro celou rodinu

festival živoucí historie amfik bukovina

Myslíme-li na historii, většinou nás popadne nostalgie po časech dávno minulých. Ať už jsme na základní škole v hodinách dějepisu prospívali či ne, i tak se rádi podíváme s dětmi na pohádky. Osloví nás příběhy o statečných rytířích a krásných dívkách, pro které muži v soubojích pokládali život.

Historické filmy, dokumenty o archeologických vykopávkách, knihy o dějinách – to vše nás určitým způsobem obohacuje. Chcete-li zažít den například ve středověku, nemusíte čerpat jen z megafilmů 3D nebo z počítačových her.

V amfiteátru Bukovina se každoročně pořádá festival Živoucí historie. Letos se uskuteční 4. ročník ve dnech 13. a 14. června 2015. Na co se můžete vy i vaše děti těšit?

Především na skupiny historického šermu. Představí se nám šermíři a vojáci z období gotiky, renesance, baroka a třicetileté války. Souboje muže proti muži, zábavné taškařice a příběhy z let dávno minulých, kdy nebude k pořádné rvačce daleko. Zatančí krásné dívky v dobových kostýmech. To vše obstarají sdružení a šermířské společnosti Corporal, Magna Moravia, Memento Mori, Nos Omnis a další. K dobrému jídlu a pití vám zapějí hudci Magna Mysteria a Marnatosnaha. 

Uvidíte ukázky starých řemesel – např. pletení košů, výrobu svíček ze včelího vosku. Prodej medu, keramiky, výrobky z kožešin, kůže a plátna, sokolníci s dravými ptáky, ukázka lukostřelby a mnoho dalších „zastavení“, která jsou rozmístěna po celém areálu. A ten, kdo se chce o historii, různých kulturách a způsobu života našich předků dovědět víc, má možnost navštívit přednášky. Probíhají během celého festivalu.

Celková atmosféra přírodního amfiteátru, kde celá akce probíhá, vám vytvoří velmi příjemný víkendový zážitek. Na závěr se můžete těšit na pravou ohňovou show. Chcete-li zprostředkovat sobě a svým dětem historii „v přímém přenosu“, nezapomeňte si poznačit datum, místo a čas:
13.-14. červen 2015, Amfík Bukovina  (Popovice u Uherského Hradište), v sobotu i v neděli vždy od 9 hodin.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.