TOP 5 nízkonákladových aerolinií, které létají z Česka

aerolinky

Chystáte se na dovolenou a zajímá vás, které nízkonákladové aerolinky létající z ČR jsou nejlepší? Seznamte se s TOP pěti velkými low cost společnostmi v Česku a zjistěte, do jakých zemí nabízejí pravidelná spojení.

 

Smartwings

Smartwings je největší českou leteckou společností. Do roku 2018 se jmenovala Travel Service. Smartwings byly její obchodní značkou fungující od roku 2004. Patří do koncernu Smartwings Group, jehož součástí jsou také České aerolinie.

top 5 nizkonakladovych aerolinii ktere letaji z ceska

Jako hlavní základnu v ČR společnost využívá Letiště Václava Havla Praha. Další základny má v Brně, Ostravě a Pardubicích. Působí i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Německu. Nabízí pravidelné lety do více než 80 destinací nejen v Evropě. Zajišťuje charterové lety pro cestovní kanceláře a privátní lety kategorie business jet. Se Smartwings si můžete zaletět do Hurghady, Barcelony, Madridu, Moskvy, Budapešti, Říma, na Kanárské ostrovy a další oblíbená místa.

Aerolinka vedle spolehlivosti a příznivých cen poskytuje doplňkové služby, např. občerstvení a nákupy kosmetiky na palubě.

 

Wizz Air

Maďarská nízkonákladová letecká společnost byla založena roku 2003 a dnes náleží mezi význačné dopravce s mnoha základnami napříč střední a východní Evropou.

top 5 nizkonakladovych aerolinii ktere letaji z ceska 2

V letech 2009–2018 měla základnu i v Praze, ale v červnu 2018 ji uzavřela a lety do Prahy obsluhuje odjinud. V rámci zimního letového řádu 2019/20 spojila Prahu s hlavním městem Moldavska Kišiněvem. Letenky mají být k dispozici do března 2020.

Od 1. července 2020 společnost plánuje otevřít novou linku mezi Prahou a Bukureští.

Wizz Air využívá menší letiště s nejnižšími poplatky, díky čemuž nabízí levné letenky do evropských, asijských a středomořských destinací. V letadlech poskytuje občerstvení za poplatek a doplňkový prodej parfémů, kosmetiky, hraček aj.

 

Ryanair

Irský nízkonákladový dopravce sídlí v Dublinu a byl pojmenován podle podnikatele Tonyho Ryana. Činnost zahájil v listopadu 1984 a létá do evropských destinací, Afriky a na Střední východ. Jeho strategie se zakládá na co nejnižších cenách za letenky.

top 5 nizkonakladovych aerolinii ktere letaji z ceska 3

Hledáte-li tedy např. levné letenky do Londýna, vybírejte z nabídky Ryanair. Společnost provozuje přímou linku mezi Brnem a Londýnem. Z Brna dále létá na letiště Milán-Bergamo a Berlín-Schönefeld. Z Ostravy má linku rovněž do Londýna (Stansted) a z Pardubic do Alicante. Nejvíce linek zajišťuje z Prahy: do Barcelony, Madridu, Marseille, Dublinu, Londýna, Kodaně, Stockholmu, Říma ad.

 

EasyJet

Největším konkurentem společnosti Ryanair je anglický EasyJet, nízkonákladový dopravce se sídlem na letišti Luton. V březnu 1995 ho založil podnikatel Stelios Haji-Ioannou.

top 5 nizkonakladovych aerolinii ktere letaji z ceska 4

Do České republiky easyJet pravidelně létá jenom na pražské Letiště Václava Havla. První linka sem byla zavedena roku 2002 z Bristolu. V současnosti provozuje linky do Amsterdamu, Basileje, Paříže, Benátek, Neapole, Milána, Belfastu, Edinburghu, Londýna a Manchesteru.

 

Norwegian

Poslední low cost aerolinií, kterou si představíme, je norská společnost Norwegian sídlící ve Fornebu. Byla založena roku 1993, ale jako nízkonákladový dopravce s většími letadly Boeing 737 začala působit v roce 2002. Patří k největším společnostem tohoto druhu na světě.

top 5 nizkonakladovych aerolinii ktere letaji z ceska 5

Největší leteckou základnu má na letišti v Oslu, další lze nalézt v Alicante, Barceloně, Kodani, Helsinkách, Londýně, Madridu i jinde. Firma vlastní tři sesterské společnosti: dálkovou Norwegian Long Haul, irskou Norwegian Air International a britskou Norwegian Air UK. V prosinci 2016 létala z Prahy do skandinávských destinací Bergen, Oslo, Stavanger, Stockholm, Kodaň a Helsinky.

Četná ocenění společnosti svědčí o tom, že cestující vítají její přátelský servis, nízké ceny letenek, moderní letadla i výběr destinací.a

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.