5 věcí, které byste měli vědět, než se přestěhujete do Austrálie

Austrálie

Austrálie je jednou z největších zemí na světě, pouze pět dalších zemí se může pochlubit větší geografickou hmotou. Austrálie je zcela obklopena oceánem a fyzicky se nepřipojuje k žádnému jinému národu. Je to velmi rozmanitá země. Australské hory se mohou pochlubit každoročním sněžením, hlavně ve Švýcarských Alpách.

Většina zvířat, která zde žijí, jsou pro Austrálii jedinečné a nikde jinde je nenajdete. Může se také pochlubit 6. nejdelším pobřežím všech zemí na světě. Je to oblíbený turistický cíl, má stabilní ekonomiku a je známo, že je domovem přátelských lidí. Je také zařazena mezi 10 nejbezpečnějších zemí na světě.

Cestování časy je zdlouhavé

Přímý let z Londýna, Anglie do Sydney, Austrálie je přes 21 hodin dlouhý. Lety z Londýna, které mají zastávky v Asii, obvykle trvají 25 až 28 hodin. Cesta z New Yorku je srovnatelná, nejkratší lety trvají 22 hodin.

Městská centra vzkvétají

Od roku 2017 měla Austrálie celkem 24,6 milionu obyvatel. Nejlidnatějším městem je Sydney, která je známá svými plážemi, Harbour Bridge a Sydney Opera House. Počet obyvatel Sydney je něco přes 4,6 milionu, zatímco 4,2 milionu obyvatel Melbourne z něj činí druhé největší město.

Pokud máte rádi bydlení v městském centru, můžete také zvážit Brisbane, které se nachází na Gold Coast, a Perth, které je jedním z nejizolovanějších měst na světě. Canberra je hlavní město Austrálie a může oslovit ty, kterým nevadí myšlenka žít v menším městě. Další malá města, která by se měla přestěhovat, zahrnují Gold Coast, Adelaide a Wollongong.

Existují krásné venkovské možnosti

Austrálie nabízí mnoho venkovských oblastí, z nichž si chcete vybrat, pokud chcete žít v menší komunitě. Můžete se rozhodnout pro přesun na Outback nebo Darwin, kde budete daleko od největších městských center v zemi. Broome se nachází na západním pobřeží země a má populaci 14,4 tisíc.

Ti, kteří chtějí žít poblíž Perthu, mohou zvážit také Mundaring, který je necelou hodinu jízdy daleko. Bellingan je blíže k pobřeží a je známý svými umělci. Mudgee je méně než 300 kilometrů od Sydney a nabízí několik místních vinařství. Maldon byl jedním z prvních měst v Austrálii a je blízko jak Melbourne, tak Bendigo.

Trh s bydlením je specifický

Každá země má jasná pravidla pro nákup nemovitostí. Jako nový rezident se budete chtít seznámit s realitním trhem a předpisy. Pochopení průměrných místních a celostátních cen nemovitostí vás také zabrání přeplacení. Je dobré se zeptat, jaká jsou pravidla domácí aukce v Austrálii. Existují specifické zákony, které se vztahují na celou zemi.

Například, když si koupíte dům v aukci, vlastníte jej; neexistuje žádné milostné období, které by změnilo vaše rozhodnutí a vycouvali byste. Existují také místní zákony, které se vztahují na každý stát v zemi, takže je důležité udělat si domácí úkoly, abyste zajistili, že při nákupu prostřednictvím agenta nebo aukce učiníte nejlepší rozhodnutí.

Austrálie nabízí veřejnou a soukromou zdravotní péči

Austrálie má moderní systém zdravotní péče. Jedná se o hybridní systém, který zahrnuje veřejnou i soukromou zdravotní péči. Systém veřejného přístupu je buď bezplatný, nebo má nízké náklady na základě příjmů uživatele. Zahrnuje to nemocniční péči. Jednotlivci si mohou zakoupit soukromé pojištění, aby získali přístup k soukromým poskytovatelům zdravotní péče a soukromým nemocnicím.

Když se přestěhujete do Austrálie, budete se chtít seznámit s tím, co je a není pokryto veřejnou i soukromou zdravotní péčí, a prozkoumejte své možnosti, abyste investovali do nejlepšího plánu zdravotní péče pro vaše potřeby.a

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.