Vranovská přehrada láká lidi na skvělou dovolenou

Vranovská přehrada loď

Vranovská přehrada - můžeme se často setkat i s názvem „Moravský Jadran. Je jihomoravská nádrž o rozloze 30 kilometrů s čistou vodou a nachází se v překrásném údolí pod zámkem Vranov nad Dyjí. Kvalita vody ve Vranovské přehradě patří v České republice k těm nejlepším.

Vranovská přehrada byla vybudovaná v rozmezí let 1930 – 1933.

Vzhledem ke své teplotě a výborné kvalitě vody je možné se v přehradě koupat už od začátku června až do téměř konce září. Nemalou výhodou jsou písčité pláže s pozvolným přechodem do vody. Na Vranovské přehradě je vše, na co pomyslíte, tobogán, půjčovna lodiček, vodních šlapadel a dalších sportovních potřeb. Stravovací zařízení je samozřejmostí. Na své si přijdou především milovníci jachtingu či windsurfingu.

Ale ani turisti a cykloturisti, nebudou zklamaní. Můžou využít značených tras Národním parkem Podyjí, který se rozkládá až na rakouské území.

K návštěvě turisty lákají také blízké hrady jako je hrad Cornštejn, Vranov nebo Bítov.

Ubytování

Nejznámější rekreační střediska jsou umístěna v okolí Vranova nad Dyjí a Bítova (Kopaninky , Chmelnice, Bítovská zátoka, Chvalatická zátoka, Švýcarská zátoka, Hráz a další), kde jsou ty najzajímavější chaty a apartmány.

Lokalita Bítov - Horka a Bítov - Kopaninky

Chata Omicron

V chatě Omicron je kromě apartmánů i restaurace s kavárnou a bistro fresh kde podávají nápoje z čerstvého ovoce. K dispozici pro návštěvníky je půjčovna kol a také elektrokol.

K chatě Omicron patří půjčovna elektrolodí, která vám přinese nezapomenutelný zážitek z dovolené.

Chata Holiday

Je další možností skvělého ubytování v těsné blízkosti přehrady ze samostatným přístupem k vodě z písečné pláže.

Tato chata je ideální pro větší skupinu lidí. Je nově zrekonstruována a kompletně upravena jako jeden vybavený apartmán pro 9 osob.

Chata Marine

I tato chata je po rekonstrukci a je skvělou možností ubytování pro několik rodin.

K dispozici je venkovní krb a zastřešená terasa. Největší výhodou této chaty je naprosté soukromí.

Vranovská přehrada je svojí rozlohou desátá největší v České republice a určitě stojí za to ji navštívit, tak nečekejte a vydejte se objevovat.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.