Dovolená v Egyptě

Egypt

Egypt nebo také Egyptská arabská republika je jednou z nejlidnatějších zemí v Africe.

 

Většina obyvatel žije poblíž břehů řeky Nil na ploše 40 000 čtverečních kilometrů, kde se nachází pouze jedinná orná půda v zemi. Většina rozpálené pouště Sahary je obydlena velmi málo. Větší část obyvatel Egypta žije ve městech, polovina z nich v hustě obydlených centrech Káhiry, Alexandrie a dalších. Tato země je známá především díky starověké civilizaci a několika světově proslulým monumentům, jako jsou například pyramidy v Gíze a sfinga. Egypťané jsou považováni za kulturně a politicky důležitý národ Středního východu.

Egypt je jednou z nejsušších a nejslunnějších zemí na světě

Do Egypta proto míří lidé hlavně za sluníčkem a mořem. Když už se blíží podzim, v Egyptě je ještě stále horké počasí. Korálové útesy, čisté mořské dno a pestrobarevní živočichové zde tvoří ideální podmínky při potápění.

Egypt - Hurghada

Hurghada, leží ve východní části Egypta, je známá díky svým nekončícím písečným plážím, průzračnému moři a perfektním oblastem pro potápění. Výhodou je, že hotely jsou často přímo u pláže. Soukromí si však můžete dopřát i na jednom z několika místních ostrůvků. Turistická infrastruktura v podobě restaurací, barů a obchůdků je zde na však na skromnější úrovni.

Egypt – Safaga

Toto letovisko je to nejklidnější v Egyptě. Krásné letovisko na pobřeží Rudého moře, které se nachází cca 65 km jižně od známější Hurghady. V malém městečku je i přístav, což je v turisticky oblíbených egyptských destinací výjimkou. Hlavní hotelové resorty neleží ve městě, ale severně od něj. Turisti zde tak prožívají klidný a nerušený pobyt.

Egypt - Sharm El Sheikh

Turistická sezóna v Sharm El Sheikh je celoroční.

Letovisko Sharm El Sheikh je umístěno na jižním cípu Sinajského poloostrova a leží přímo u pobřeží celoročně sluníčkem vyhřátého Rudého moře.

Sharm El Sheikh se jednoznačně řadí mezi neoblíbenější egyptská letoviska. Stálá populace zde dosahuje přibližně 35 000. Toto číslo však s nástupem letních měsíců rapidně stoupá.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.