Zanzibar, Španělsko i Japonsko – nevšední sportovní zážitek

kitesurfing

Canyoning, kitesurfing nebo jachting a skialpinismus jsou novodobé druhy sportů, které určitě stojí za to vyzkoušet. Kam za nimi? Za canyoningem je dobré vyrazit do Španělska, kitesurfing zase letí na Zanzibaru. Ke skialpinismu pak vyzývají evropské Alpy. Moderní jachting se těší velké popularitě ve vodách kolem japonských ostrovů.

Canyoning - zdolávání přírody ve Španělsku

Canyoning nabízí skloubení hned několika adrenalinových aktivit - chůze v náročném terénu, slaňování strmých skal, skoky do vody, plávání atd. Ideální je tak pro cestovatele, kteří chtějí zažít neobyčejný adrenalinový zážitek. Lokalit, kde podstoupit toto dobrodružství, je po světě nespočet.

Kitesurfing na Zanzibaru

Kitesurfing - člověk je při něm tažen větrným drakem po vodní hladině na prkně podobném snowboardu. Mezi nejvyhledávanější lokality mezi kitesurfaři patří exotický Zanzibar.

Jachting v olympijském Japonsku

Před kitesurfingem má jachting nemalý náskok. Souboj o medaile v této disciplíně budou moci její stoupenci opět sledovat v rámci olympijských her už v roce 2020 v Japonsku. Vhodné pro tento druh sportu jsou například jižní břehy prefektury Kanagawa.

Za skialpinismem do Tyrol

Pro zastánce zimních sportů se nabízí skialpinismus. Jedná se o kombinaci lyžování, turistiky a horolezectví. Sportovci při něm zdolávají se stoupacími pásy na lyžích a se speciálním vázáním vrcholky hor, načež se mohou v čerstvém prašanu vydat na cestu dolů. Nejbližší a nejvhodnější skialpinistickou oblastí jsou Alpy.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.