Nejvyšší budova světa

Jeddah

Bude se tyčit ve městě Džidda (Jeddah) na pobřeží Rudého moře v Saúdské Arábii. Věži se říká také Královská a její královská špice překročí hranici 1000 metrů!

V popředí celosvětových mrakodrapů představuje věž Jeddah, překročení hranice jednoho kilometru, výšku, která se zdála existovat ve fantazii jen před několika lety.

Vícerozměrný tvar věže je racionalizován plánem ve tvaru písmene „Y“ a průběžně hladkým zúžením, které významně sníží konstrukční zatížení. Navíc každé křídlo věže bude končit v různých výškách, což jim umožní zužovat se různými rychlostmi a vytvořit zřetelnou třídílnou věž. Nosnou konstrukci budovy tvoří výhradně lité železobetonové stěny, spojovací nosníky a konvenčně vyztužené betonové podlahy. Vzhledem ke kontinuální a nepřerušované vertikální povaze stěn se používá vysoce účinný systém skokových tvarů.

Řada balkonů přerušuje hladký zevnějšek a slouží k zajištění chladného venkovního prvku pro návštěvníky a stínění povrchu věže, což snižuje přímé sluneční záření. Na samém vrcholu, masivní budovy budou byty s výhledem na Rudé moře. Původně navržená jako helipad, z jedné z nejvyšších úrovní vystupuje kruhová terasa, která bude nejvyšší svého druhu na světě.

Věž byla navržena americkým architektem Adrianem Smithem, designérem jedné z nejvyšších budov na světě, Burj Khalifa.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.