Mallorca

Mallroca

Mallorca je největším z Baleárských ostrovů, které leží ve Středozemním moři a jsou součástí Španělska. Nejbližšími přístavy jsou Valencie a Barcelona a Alžír. Díky více než 300 slunečním dním v roce patří mezi nejvyhledávanější dovolenkové cíle a svou dovolenou zde tráví každoročně miliony lidí. Vlastních obyvatel má Mallorca o něco méně než 900 tisíc (údaj z roku 2016), kteří mluví španělsky, katalánsky a místním nářečím. Ostrov má rozlohu 3 648 km2.

Příroda

Mallorca má velmi rozmanité přírodní podmínky. Najdete tady skoro vše - od krásných dlouhých pláží až po vysoké hory v pohoří Tramuntana. Nejvyšší horou je Puig Major vysoký 1436 m, ale i další vrcholy přesahují 1300 m. Jsou tu nejen dech beroucí scenérie, ale i skvělé terény pro horolezce. Nižší, ale velmi rozmanité pohoří Sierra de Llevant leží na východním pobřeží a z jeho svahů stéká řada říček, které ústí do malých malebných zátok s menšími plážičkami, kde je velmi živý podmořský život. Na Mallorce najdete krásné borové lesy i suché stepy, pusté skály i úrodné nížiny, kde se pěstují mandle, fíky, olivy a hroznové víno. Na severovýchodě ostrova se nachází přírodní park s´Albufera s mokřady. Mallorca nabízí i mnoho dalších přírodních krás - jeskyně, výlety za delfíny, druhé největší akvárium v Evropě nebo safari zoo u letoviska Sa Coma.

Mallorca2

Turistický ráj

Mallorca žije z turismu, což je vedle zemědělství pro místní hlavním zdrojem obživy. Najdete tu všechno, co si můžete představit – historické památky, úžasné koupání, zábavné i naučné parky, golfová hřiště, trasy pro pěší, cyklisty i jachtaře. A také bohatý noční život. A mnoho dalšího. Hlavním městem je přístav Palma (někdy také Palma de Mallorca, katalánsky Ciutat de Mallorca), který leží v jižní části ostrova. Její historie sahá už do 2. století před naším letopočtem. Své stopy v hlavním městě zanechali Římané, Maorové i křesťané. Mezi nejvýznamnější místní památky patří katedrály La Seu, palác Almudaina, hrad Bellver, bazilika sv. Františka, burzovní budova, Arabské lázně a palác Solleric.
Na Mallorce najde každý to své – klidná střediska pro rodiny a s dětmi a seniory, divoká letoviska obdivovaná hlavně mladými i luxusní sídla, kam jezdí bohatá klientela z celého světa. Populární letoviska jsou například Alcudia, Cala d´Or, Playa de Muro, Sant Elm, Colonia de Sant Jordí, Magaluf, Paguera, Palmanova, Pollenca, Portal Nous/Bendidat, Cala Millor, ale míst k navštívení je tu ještě mnohem víc.

Související články:

Samos

Petrohrad

Komentáře   

0 #2 BestJuan 2018-11-02 18:24
I have noticed you don't monetize your blog, don't waste
your traffic, you can earn extra cash every month.
You can use the best adsense alternative for any type
of website (they approve all websites), for more details simply search
in gooogle: boorfe's tips monetize your website
Citovat
0 #1 profile9391 2018-11-01 13:55
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

http://333rd.de/public/img-1539195431.jpg
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.