DOVOLENÁ POD STANEM: TIPY, JAK SI JI OPRAVDU VYCHUTNAT

Dovolená v kempu má své nezaměnitelné kouzlo. Po pár dnech pod stanem se budete cítit spjati s přírodou, budete zdravější a vůbec – pod stanem je to prostě fajn. Co přibalit s sebou, abyste si to užili opravdu naplno? A jaké tipy využijete, až budete plakat nad tvrdým lůžkem?

Najděte to správné místo

Možná přijedete do kempu s posledními paprsky světla a budete chtít hlavně co nejrychleji rozložit ležení. Pak se vám ale nejspíš stane, že budete svůj obří rodinný stan stejně druhý den zase přenášet. Místo pro stan je totiž klíčový faktor!

Vyberte si co možná nejrovnější místo, ale pokud nebude zcela rovné, vstup do stanu umístěte směrem dolů ze svahu.

Okoukněte okolní stany a najděte si místo, kde budete mít maximální možné soukromí. Takže ne, postavit stan přímo naproti jinému stanu není zrovna dobrý nápad.

Zaberte si v blízkosti stanu pařezy, stromy, keříčky, … Až budete věšet mokrý ručník, nebo přemýšlet, kde uvařit vodu na čaj, pařez i praktickou větev oceníte jako nic na světě.

Co se hodí přibalit?

Nehrajte si na hrdiny a namísto klasické karimatky si pořiďte karimatku samonafukovací. Po pár nocích ji opravdu oceníte.

Nezapomeňte na repelent, nebo odpuzovač hmyzu.

Spací pytel je samozřejmost, ale přibalte i náhradní deku.

Ke stanu přihoďte i plachtu – kromě ochrany před deštěm nabízí i ochranu před sluncem – takže se bude hodit tak jako tak.

Organizace je základ

Pokud všechno naházíte do krosny a tu pak vysypete doprostřed stanu, zbytečně si znepříjemňujete život. Už při balení ukládejte věci do tašek systematicky tak, abyste vždy věděli, kde co máte. A současně abyste nemuseli neustále přehrabovat v tašce.

Jídlo a potřeby na vaření by měly být zvlášť – pokud pojdete autem, použijte skládací bedýnku.

Oblečení si sbalte chytře – vytvořte si hromádky, kde na každé hromádce bude tričko, spodní prádlo, ponožky a kraťasy/kalhoty. Tyto balíčky srolujte a složte do pytle. Každý den jen vytáhnete jednu ruličku a je to!

Hygienické potřeby si sbalte třeba do kapsového organizéru, který můžete třeba zavěsit na strom. Pak jen organizér srolujete.

Oddělte věci, které mohou a nemohou zvlhnout. Nikdy nevíte, jaké budete mít zrovna počasí, proto musíte být připraveni na trochu vlhkosti. Dostatek nepromokavých pytlů je základ!

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.