V Lázních Luhačovice si užijete nejen wellness, ale i aktivní odpočinek a malebné okolí

Lázně Luhačovice

Vyplnění volného času mezi lázeňskými a léčebnými procedurami je nedílnou součástí lázeňství. Luhačovice platí za kulturní a společenské centrum Jihovýchodní Moravy. Lázeňská sezóna je tradičně slavnostně zahájena první květnový víkend Otevíráním pramenů a Luhačovice začínají žít pestrým společenským a kulturním životem. A jak si můžete Luhačovice aktivně užít?

Kultura

K Luhačovicím patří kulturní léto s kolonádními koncerty, hudebními a divadelními festivaly. Vyvrcholením koncertů je slavnostní koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR. Lázně Luhačovice jako jediná lázeňské společnost v ČR provozují vlastní kamenné divadlo, ve kterém vystupují přední čeští a zahraniční umělci. K Luhačovicím každoročně patří prestižní hudební Festival Janáček a Luhačovice a Divadelní Luhačovice. Pro milovníky hudby a divadla jsou připraveny pobyty s lázeňskými procedurami a permanentními vstupenkami na festivaly Luhačovického kulturního léta.

Sport

Sport si můžete užít v hotelových bazénech Lázní Luhačovice, v centrálních lázních nebo v městské kryté plovárně. V letním období se vydejte koupat na Luhačovickou přehradu, kde si můžete půjčit lodičky či šlapadla. Na břehu přehrady je oblíbené koupaliště Duha. Luhačovická přehrada je ideálním místem pro aktivní odpočinek, sportovní vyžití a rybaření. Kolem přehrady vede 3 km dlouhý okruh k jízdě na kole, in-line bruslích, nordic walking nebo k procházkám. Dvakrát do roka se u přehrady konají proslulé rybářské závody. Služby špičkového fitness centra v hotelu Alexandria**** mohou využít hosté i široká veřejnost.

Turistika

Luhačovice jsou obklopeny malebnou krajinou chráněné krajinné oblasti Bílých Karpat a nabízí turisticky zajímavá místa, které můžete objevovat pěšky, na kole, kolečkových bruslích či při vyhlídkové jízdě vláčkem. Nenáročnou procházku si užijete nejlépe v lázeňských parcích a přes promenádu k Luhačovické přehradě. Podél této trasy se nacházejí lázeňské domy slavného architekta Jurkoviče. Zkušení turisté mohou využít turistické značení stezky, které v Luhačovicích začínají.

Výlety po okolí

Okolí Luhačovic skýtá spoustu přírodních, kulturních i historických památek a díky této rozmanitosti jsou Luhačovice i Zlínský kraj velmi oblíbenou turistickou oblastí díky tomu, že v jednom regionu navštívíte lázně, hory i vinařské oblasti. Ve Zlínském kraji se střetávají tři národopisné oblasti – Valašsko, Haná a Slovácko. Nechte se inspirovat aktuální nabídkou výletů do okolí Luhačovic.

Regenerace těla po sportovních aktivitách

Po aktivitách si odpočiňte v největším a nejluxusnějším wellness v Luhačovicích v hotelu Alexandria****. K dispozici je překrásný bazén, který vévodí celému prostoru, parní lázeň, bylinková lázeň, solná lázeň, laconium, orientální parní lázeň Rasul, finská sauna, ochlazovací sprchy a ledová studna, terapie různých forem, vůní a barev i privátní wellness. Intimní chvíle ve dvou zaručuje nerušené soukromí privátní wellness.

Související články:

Potěšte smysly v nejlepším Spa a Wellness hotelu 2017 Zlínského kraje

Pozitivní účinky Vincentky na zdraví a tělesnou kondici

Užívejte si v Luhačovicích krásné přírody, aktivního odpočinku i starořecké wellness

Napijte se luhačovických minerálních pramenů z nového unikátního pohárku Nectarium

 

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.