Čeští turisté se vrací na Kos a další méně známé řecké ostrovy

Řecké ostrovy

Mezi dlouhodobě nejpopulárnější prázdninové destinace Čechů patří bezesporu Řecko. Přestože nejvíce turistů vyráží do známých center, roste zájem o menší a méně známé řecké ostrovy.

Letos se na ostrov Kos vydá šestkrát více turistů než předchozí rok. Oblíbenými ostrovy jsou ale i Kefalonie a Samos. Zájem o cestování do Řecka roste napříč všemi turistickými letovisky. Nejvyšší podíl na prodejích zaujímají větší ostrovy typické skvělou úrovní služeb pro turisty. Ostrov Kréta je jedním ze čtyř nejnavštěvovanějších řeckých ostrovů a očekává se, že letos se na něj vydá až čtvrtina turistů cestujících do Řecka. „Tradičně velmi populární je také Rhodos, kam letos míří téměř třikrát více českých cestovatelů. Rhodos tak letos zaujímá dokonce 21% podíl z prodeje všech First Minute zájezdů do Řecka,“ informoval Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury. Čtveřici uzavírají Korfu a Zakynthos se zálivy s průzračnou modrou vodou.

Aktuálním trendem turistů mířících do Řecka je rostoucí zájem o menší a méně známé ostrovy. Ostrov Kefalonia si letos pro svou dovolenou zvolilo třikrát více lidí než vloni, zájem o ostrov Samos stoupl více než pětinásobně. „Největší nárůst poptávky oproti loňské sezóně zaznamenáváme v případě prodeje zájezdů na ostrov Kos. Ten meziročně volí šestkrát více turistů. Kos se tak letos vrací mezi oblíbené turistické cíle a stává se dokonce pátým nejpopulárnějším řeckým ostrovem,“ dodal Michal Tůma.

Turisty lákají v rámci řeckých ostrovů 3 nové cíle:

Za poznáním řecké historie na ostrov Samos

Ostrov Samos byl již pře našim letopočtem považován za nejvyspělejší centra v egejské oblasti a jeho bohatá historie vás zaujme i dnes. Můžete obdivovat krásy starobylého chrámu Heraion, který je zasvěcený bohyni Héře či Pythagoreion odkazující na proslulého rodáka, matematika a filozofa Pythagora. Ostrov oplývá bohatými přírodními krásami a rozličnými skalními útvary. Oblázkové a písčité pláže ostrova Samos jsou považovány za jedny z nejhezčích v celém Řecku. Ostrov Samos leží na pobřeží Malé Asie 2 km od tureckého pobřeží. Můžete tak snadno vycestovat trajektem do jiné země a navštívit třeba národní park Dilek.

Řecké ostrovy

Kos nadchne cyklisty i milovníky výletů

Milovníci aktivní dovolené si přijdou na své na ostrově Kos, který je ideálním místem pro cyklistiku a pěší výlety. Rovinatý povrch ostrova nabízí řadu upravených stezek a cest vhodné pro kratší i celodenní túry. A když vás omrzí koupání v moři, můžete navštívit termální prameny, které připomínají tektonický původ ostrova. Unikátem ostrova je antická nemocnice Aklepion a letní festival věnovaný slavnému rodákovi lékaři Hippokratovi.

Kefalonie - adrenalin i krásné vyhlídky

Ostrov Kefalonie v Jónském moři je ideálním prostředím pro milovníky divoké přírody a adrenalinu. Horolezci mohou vystoupat na horu Mega Soros, která je se svými 1 600 m nejvyšším vrcholem celého Jónského souostroví. Na vrcholu vás čeká dechberoucí vyhlídka na celý ostrov, vzácné kefalonské jedle či stáda divokých koní. Mezi další zajímavé přírodní úkazy na ostrově patří Dračí jeskyně vyzdobená barevnými krápníky, jezero Melisani nebo mořské mlýny v Katavothres, které patří k světovým raritám. Nespoutanost přírody podtrhují čisté pláže a rozsáhlé vinice.

susenky

 

Reklama3 dole

Neverland – zážitkový magazín

Nezávislý magazín o zážitcích, cestování, zážitkové gastronomii, kulturních událostech a festivalovém dění. Tipy a články o jak využít volný čas a jak mít i zážitky  na které se dá vzpomínat.